Ozzy opět zrušil turné, do Prahy nepřijede. Fyzicky to nezvládá
Ozzy opět zrušil turné, do Prahy nepřijede. Fyzicky to nezvládá
Ozzy v doprovodu průvodců na nákupu. foto: New York Post

ČR – Ozzy Osbourne, bývalý frontman kultovních Black Sabbath a praotec světového heavy metalu, zrušil před několika dny ze zdravotních důvodů své evropské turné nazvané No More Tours 2 a do Prahy tak opět nedorazí. V O2 areně měl vystoupit společně s další legendou Judast Priest 19. května.

Ozzy má se zdravím problémy už delší dobu a podle svých slov není fyzicky schopen turné absolvovat. Vše začalo před čtyřmi lety, kdy si po pádu poranil páteř. „Po třech operacích, léčbě kmenovými buňkami, nekonečných sezeních na fyzioterapii a v poslední době přelomové léčbě Cybernics je mé tělo stále fyzicky velmi slabé,“ napsal Osbourne na sociální síti. Mimo to Ozzy v roce 2020 oznámil, že trpí „lehkou formou“ Parkinsonovy nemoci.

Ozzy je z nastalé situace zdrcen, především kvůli svým fanouškům. „Toto je pravděpodobně jedna z nejtěžších věcí, o které jsem se kdy musel podělit se svými věrnými fanoušky. Jak možná všichni víte, před čtyřmi lety jsem měl velkou nehodu, při které jsem si zranil páteř. Mým jediným cílem poté bylo dostat se zpět na pódium,“ konstatoval na twitteru 74letý zpěvák s tím, že jeho hlas je v pořádku, ale fyzicky slabé je jeho tělo. V dalším textu poděkoval svým věrným příznivcům, kteří už mají koupené lísty téměř čtyři roky, jelikož dlouho očekávané turné Ozzyho s Judast Priest bylo plánované už na rok 2019.

„Jsem v hluboké pokoře, jak jste všichni po celou tu dobu trpělivě schovávali vstupenky, ale s čistým svědomím jsem nyní dospěl k poznání, že nejsem fyzicky schopen uskutečnit své nadcházející evropské turné. Věřte mi, když říkám, že pomyšlení na zklamání mých fanoušků mě opravdu štve a mrzí víc, než si dokážete představit,“ píše kníže temnot.

„Nikdy by mě nenapadlo, že moje turné skončí tímto způsobem. Můj tým momentálně přichází s nápady, kde budu moci vystupovat, aniž bych musel cestovat z města do města a ze země do země,“ naznačil Ozzy, že snad ještě nemusí být konec.

Z nejnovějších fotek je vidět, že Ozzy je na první pohled sešlý a unavený, podpírají jej průvodci a on sám používá při chůzi hůlku.

Zda ještě někdy ikonického zpěváka uvidíme naživo je ve hvězdách, protože konec jeho vzkazu vyznívá spíše jako loučení. „Chci poděkovat své rodině...mé kapele...mé partě...mým dlouholetým přátelům JUDAS PRIEST a samozřejmě mým fanouškům za jejich nekonečnou obětavost, loajalitu a podporu a za to, že mi umožnili žít život, o kterém se mi dříve jen zdálo. Miluji vás všechny.“
ev