Neuvěřitelné, co řekl ruský ideolog matkám padlých vojáků
Neuvěřitelné, co řekl ruský ideolog matkám padlých vojáků
Mrtví Rusové. foto: nypressnews.com

Rusko – U Rusů už nepřekvapí vůbec nic. Mix carismu, nevolnictví a stalinismu přetvořil ruský národ na otroky a monstra. Rusové již zcela ztratili smyl pro realitu a pro jejich vůdce, stejně jako kdysi pro dodnes Rusy milovaného Stalina, nemá lidský život vůbec žádnou cenu.

Podle toho to taky vypadalo na setkání matek ruských vojáků padlých během invaze na Ukrajinu s gubernátorem irkutské oblasti Igorem Kobzevem. Ruský propagátor jim především sdělil, že jejich synové stejně nepatřili jim, ale státu.

„Když jsem nastoupil do vojenské školy, moje matka řekla nádhernou větu: ‚Už nepatříš mně, patříš státu.‘ Tato myšlenka mě provázela po celou dobu od mých 18 let,“ řekl prokremelský fanatik matkám a předal jim medaile s názvem Matka obránce vlasti. Toto „ocenění“ získalo v Irkutsku za poslední čtyři roku asi 300 matek a manželek.

Ačkoliv Moskva své skutečné ztráty na bojišti tají, podle kvalifikovaných odhadů zemřelo nebo bylo raněno už více než 100.000 příslušníků ruské armády.

Další masakr svých vojáků Kreml chystá. Kupodivu ani moc neskrývá, že do léta podle odhadů na Ukrajině padne až třetina ze tří set tisíc letos na podzim mobilizovaných nováčků. Než stačí těchto sto tisíc Rusů zemřít, bude mezitím vycvičeno dalších 120 tisíc nově naverbovaných vojáků základní služby. „Plán je asi takovýhle - zatím získat čas a stabilizovat frontu s pomocí mobilizovaných. A se vším začít znova na jaře,“ sdělil portálu jeden ze dvou jeho zdrojů, z nichž jeden je blízký ruské tajné službě FSB a druhý generálnímu štábu ruské armády.

Putin totiž stále ještě nevydal nařízení o ukončení částečné mobilizace a podle zjištění investigativního serveru se nevzdává cíle dobýt Kyjev a navzdory porážkám i těžkým ztráty ruské armády je prý odhodlán válčit několik let.

Jedinou výhodou Ruska je fakt, že může obětovat miliony vojáků a ruské obyvatelstvo je na bídu zvyklé. Vždyť přece „brání“ rodnou vlast...

kec