Demonstrace proti prokremelskému Hradu a proti prezidentovi Zemanovi hájícímu ruské zájmy
Demonstrace  proti prokremelskému Hradu a proti prezidentovi Zemanovi hájícímu ruské zájmy
Miloš Zeman zjevně obdivuje Vladimira Putina, muže, který ničí a rozkládá Evropu. foto: NTV

ČR – Republika je v ohrožení. Tohle už nepočká. Milion chvilek pro demokracii vyjde do ulic a demonstrací Hrad za hranou, republika v ohrožení vyzve čelní činitele k jasné nápravě a převzetí odpovědnosti
   Bezpečnost a suverenita České republiky je ohrožena. Aktuální kroky čelních představitelů státu jen stěží zakryjí skutečnost, že nás do této situace dostala právě jejich inklinace k ruskému režimu. Milion chvilek pro demokracii proto svolává na čtvrtek 29. dubna demonstraci „Hrad za hranou, republika v ohrožení”. Akce proběhne na Václavském náměstí od 18 hodin, stejně jako i na dalších místech po celé ČR. Po celou dobu akce bude kladen důraz na bezpečnostní stránku a epidemiologická opatření.
   Vláda Andreje Babiše v souhře s KSČM, SPD a prezidentem Milošem Zemanem nám poslední čtyři roky nenápadně, kousek po kousku, rozkládá celý stát. Rozvrátila veřejné finance, ochočila důležité instituce, a ty, které nezvládla ovládnout, se snaží zdevastovat a znedůvěryhodnit. Jsme v nejvážnější situaci za poslední roky. Vraždí tu ruští agenti. A Hrad mlčí. „Ať už Miloš Zeman řekne v neděli cokoliv, jeho týden trvající ticho je jasným signálem, že ve své funkci nemá co dělat,” řekl Jiří-Jakub Zévl, místopředseda Milionu chvilek. „Rádoby rázné kroky vlády nesmí zakrýt její dlouhodobě toxickou politiku. Za současnou situaci nese odpovědnost. Tohle už je za hranou únosnosti!,” dodal.
   Po pečlivém zvážení všech okolností se proto spolek Milion chvilek rozhodl uspořádat veřejnou demonstraci na Václavském náměstí v Praze a v dalších městech. „Tohle nepočká. Musíme zamezit dalšímu vlivu prezidenta Zemana na směřování našeho státu do područí Ruska. Musíme zabránit ovládnutí České televize ze strany Hradu a jeho loutek včetně Andreje Babiše. Musíme zaktivizovat celou společnost k tomu, aby říjnové volby skutečně přinesly změnu a musíme pomoci demokratickým stranám k tomu, aby sestavily novou vládu. Vládu bez ANO, bez prokremelských komunistů a extremistů z SPD a jim podobných,” uvedl k důvodu pořádání akce Benjamin Roll, předseda Milionu chvilek.
   Nejvyšší správní soud zrušil omezení počtu účastníků na demonstracích a označil ho jako protiústavní. I přesto je ale nutné brát epidemiologickou situaci vážně. Na akci bude proto velký důraz kladen na bezpečnost a na dodržování hygienických opatření a doporučení. Na zemi budou vyznačeny dvoumetrové rozestupy, účastníci akce budou předem vyzváni k tomu, aby se jí účastnili jen pokud budou testováni jako negativní a nebudou na sobě pozorovat žádné příznaky onemocnění. Organizátoři a dobrovolníci potom budou v průběhu apelovat na to, aby se účastníci chovali zodpovědně, po celou dobu akce měli nasazené respirátory, a neshlukovali se před začátkem akce ani po jejím skončení.
   Účastníci budou také předem vyzváni k dodržování tzv. bezpečnostního desatera:
Desatero bezpečnosti:
1) Vždy mám na obličeji nasazený respirátor. Rouška nestačí.
2) Všude dodržuji bezpečné rozestupy.
3) Během demonstrace zbytečně nekorzuji sem a tam.
4) Mám negativní test na COVID. Testy jsou snadno dostupné.
5) Na demonstraci přijdu pěšky.
6) Přijdu včas, ať se netlačím v davu.
7) Pravidelně si dezinfikuji ruce. Nelíbám náhodné chodce.
8) Necítím se dobře, sleduji stream z domova.
9) Domnívám se, že patřím do ohrožené skupiny? Zvážím účast a rizika, případně sleduji přenos z domova.
10) Při odchodu z demonstrace se zbytečně netlačím v davu.
   S dotazy a žádostí o mediální akreditaci se prosím obracejte na kontakt níže.
Hana Strašáková, vedoucí komunikace a mluvčí, media@milionchvilek.cz, +420 739 784 673