Bývalý asistent poslankyně ANO obvinil vládu z vraždění na fakultě
Bývalý asistent poslankyně ANO obvinil vládu z vraždění na fakultě
Fanatický podporovatel hnutí ANO Krouský. Už sama fotka napovídá, o koho asi jde...

ČR – Nedávná tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze zaznamenala u psychicky narušených jedinců nečekaný ohlas. Jedni ji vítají, jiní se střelbou do studentů nechali inspiroval a další se na masakru snaží zviditelnit, popřípadě získat nějaké politické body a pošpinit vládu.

Mezi posledně jmenované patří např. Aleš Juchelka (ANO) a nejnověji pak bývalý asistent poslankyně Evy Fialové (ANO) Pavel Krouský (ex ANO). Ten se na videu na sociálních sítích nechal slyšet, že za vraždění na fakultě může vláda Petra Fialy, protože podporuje americkou politiku. „Vláda je protiruská, vede agresivní protiruskou politiku. Má tak hluboko hlavu zaraženou v americký p*deli, že nevíte, kde Amerika končí a naše vláda začíná. A jestli to takhle je, tak krev těch lidí, kteří zemřeli, padá na hlavu tady těch hlavounů,“ blábolí na videu pomatený Krouský.

Krouský je přitom třikrát odsouzený delikvent. Byl trestán za krádeže, řízení v opilosti s útokem na policisty a opětovné usednutí za volant se zákazem řízení. Tento fanatický příznivec hnutí ANO proslul svým agresivním chováním na mítincích Andreje Babiše, kde jako asistent poslankyně Fialové fyzicky napadal návštěvníky. S expremiérovými odpůrci se pral tak náruživě, že si toho všimnul i samotný Babiš a Krouského nechal z ANO vyloučit.

„Překvapilo mě, že paní poslankyně má takového asistenta. Hrozně mě to mrzí, protože to se nemá stávat,“ okomentoval tehdy násilnosti Krouského Babiš.

Fialová, který byla nucena svého agresivního pomocníka propustit, však na jeho chování neshledává žádné pochybení a obhajuje jej s tím, že má pouze „prudší povahu“. Podle všeho s ním sdílí i jeho názory.

Krouského nyní prošetřuje policie, která už dříve varovala, aby lidé nezneužívali útoku k obviňování svých soupeřů. „Ta méně viditelná část naší práce je monitoring sociálních sítí. Okamžitě po střelbě týmy analytiků začaly rozpracovávat a zkoumat různé posty. Pisatelé těch nejhorších zvěrstev budou mít příležitost svoje hrdinství ukázat i v rámci trestního řízení,“ vzkázali všem zhovadilcům policisté na síti X.

evak