Z 300 prvňáčků se stali rytíři řádu čtenářského
Z 300 prvňáčků se stali rytíři řádu čtenářského
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - V dětském oddělení Městské knihovny Valašské Meziříčí poklekli v lednu před králem Knihoslavem a královnou Abecedou žáci 1. tříd z města a blízkého okolí. Poté, co slíbili, že budou knížky opatrovat jako nejvzácnější poklady, si odnesli rytířský řád a obdrželi průkaz do knihovny.

„Letos byl o tradiční pasování prvňáčků na rytíře řádu čtenářského v rámci našeho města i mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko opravdu velký zájem. Knihovnice přivítaly na tři stovky malých školáků, za což jsem osobně ráda. Pokud si děti najdou cestu k příběhům skrytým v knížkách, bude to skvělý výsledek tohoto projektu,“ je přesvědčena místostarostka Yvona Wojaczková a dodává: „Velké poděkování si pak zaslouží zejména naše knihovnice, které se malým čtenářům věnují s obrovským nadšením a zápalem. I to je důvod, proč se děti do knihovny rády vracejí.“

Lednovým pasováním malých čtenářů zahájili ve valašskomeziříčské knihovně projekt Knížka pro prvňáčka. „Jeho cílem je rozvoj čtenářských návyků žáků už od první třídy. Do knihovny za námi přijel také ilustrátor Adolf Dudek, který si pro děti připravil oblíbené interaktivní vystoupení s pohádkovou tématikou,“ doplnila Pavla Holmanová z oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Valašské Meziříčí.

Jakub Mikuš, tiskový mluvčí  MěÚ Val. Meziříčí