Vsetínský silák Adam Švehla rekordmanem v mrtvém tahu
Vsetínský silák Adam Švehla rekordmanem v mrtvém tahu

Vsetín - V polovině listopadu se vsetínský silák Adam Švehla stal mistrem republiky v mrtvém tahu. Jeho rekordní pokus měl hodnotu 330 kilogramů.
   Na Mistrovství České republiky v mrtvém tahu se do Varnsdorfu sjelo na 150 závodníků. Závody se konaly v tamní sportovní hale, kde bylo pro siláky připraveno perfektní zázemí.
   Adam Švehla, který má za sebou úspěšnou sezónu, ji chtěl završit zlatou tečkou a pokusit se vylepšit své maximum v této disciplíně, jež je součástí silového trojboje. Ve váhové kategorii do 140 kilogramů už při rozcvičování vše nasvědčovalo tomu, že by Adam svůj cíl mohl splnit. Cítil se velmi dobře a základním pokusem zvládl s přehledem váhu 305 kilogramů. Poté si nechal naložit 315 kilo a i tuto váhu bez problémů zvedl. Třetím pokusem s 325 kilogramů těžkou činkou následně vytvořil národní rekord. Vzhledem k optimální formě pak nahlásil i dodatečný čtvrtý pokus, při němž měl naloženo 330 kilogramů. A i tuto váhu zvládl, vytvořil si tak nový osobní rekord a posunul také hodnotu rekordu národního. Tímto výkonem získal titul mistra České republiky. Zároveň bylo zmíněných 330 kilo největší zvednutou váhou na varnsdorfských závodech.
   Svým výkonem si Adam zajistil nominaci na mistrovství Evropy, které se bude příští rok konat ve Francii. „Byly to poslední letošní závody a velmi příjemná tečka za sezónou,“ uvedl spokojeně čerstvý republikový šampion a zároveň nezapomněl poděkovat svým sponzorům, kteří mu umožňují kvalitní přípravu, a také přítelkyni Zuzaně, jež je jeho velkou oporou.
                                                                                                           Jiří Žůrek