Vsetíňané férově posnídali a osázeli truhlíky
Vsetíňané férově posnídali a osázeli truhlíky
Osazování truhlíků. foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Takřka dvě stovky Vsetíňanů včetně starosty Jiřího Růžičky a obou místostarostů přišly v sobotu 12. května na náměstí Svobody společně férově posnídat. Nově se do příprav a realizace snídaně zapojila také Masarykova veřejná knihovna. Při této příležitosti se někteří občané zároveň díky adopci truhlíků zapojili do péče o veřejný prostor našeho města.
   Žáci a učitelé základních škol, Sychrov, Rokytnice, Ohrada a Trávníky si připravili pro návštěvníky kvízy, poznávací hry, malování, prodej předmětů a tematickou osvětu. Studenti Střední školy Kostka zajistili ochutnávku moučníků a pomazánek z fairtradových a místních surovin. Férovou kávu a prodej výrobků již tradičně zajistila Líska. Zaměstnankyně Masarykovy veřejné knihovny hrály s dětmi deskové hry a připravily rovněž miničítárnu či výprodej knih. „Všem organizátorům patří velké poděkování, protože dokázali připravit báječnou snídani s příjemnou atmosférou. Zpříjemnili tak mnohým dopolední nákupy ve městě o možnost relaxace a ochutnávku fairtradových pochutin,“ poděkovala místostarostka Simona Hlaváčová.
   V rámci snídaně návštěvníci rovněž sázeli připravené letničky do truhlíků umístěných na náměstí Svobody, před „zdravkou“, městským úřadem a Českou spořitelnou. Celkem bylo osázeno osmnáct truhlíků.
   Snídaní ovšem Vsetínské dny pro fair trade nekončí, řada dalších akcí s touto tématikou bude probíhat až do 5. června.
Ing. Marek Mikuš, MěÚ Vsetín