Vsetín získal dotaci na šatny Pod Pecníkem. Sportovcůn začnou sloužit ještě v lednu
Vsetín získal dotaci na šatny Pod Pecníkem. Sportovcůn začnou sloužit ještě v lednu
Šatny Pod Pecníkem. foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Nejpozději do konce ledna budou předány k užívání šatny pro fotbalisty a hokejbalisty, které vyrostly v loňském roce v sousedství hřiště s umělou trávou Pod Pecníkem. Vsetín obdržel v závěru roku dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 2 milionů 753 tisíc korun. Ke konci prosince tak město mohlo šatny zkolaudovat.
   „Dotace městu pokryje 40 procent výdajů, přičemž celkové náklady na výstavbu činí 6 milionů 915 tisíc korun,“ sdělil starosta Jiří Růžička.
   Objekt nových šaten stojí na místě bývalých hokejbalových šaten, jež vznikly z původního zařízení staveniště sídliště Sychrov. „Původně jsme se sice uvažovali o jejich rekonstrukci, s ohledem na technický stav budovy jsme se však rozhodli pro demolici a stavbu zcela nového objektu,“ vysvětlil Jiří Růžička.
   Šatny jsou poslední součástí moderního sportovního areálu s umělou trávou, které bylo oploceno i osvětleno. V nové budově vznikly dvě šatny pro fotbalisty a dvě pro hokejbalisty s vlastním sociálním zázemím, tedy s toaletami a sprchami, a dále společná technická místnost. Střecha je opatřena zábradlím a bude sloužit jako terasa pro sledování fotbalových utkání devadesáti divákům.
„Před pár dny jsme dostali kolaudační rozhodnutí, takže šatny už jsou připraveny, aby začaly sloužit. Sportovcům je předáme do konce ledna,“ doplnil Libor Vašek z odboru správy majetku a investic vsetínského městského úřadu.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín