Vsetín spouští nový web o odpadech. Vznikl také informační spot
Vsetín spouští nový web o odpadech. Vznikl také informační spot
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Třídíme ve Vsetíně dostatečně odpad? Co všechno je nutné zajistit pro provoz odpadového hospodářství? Jak správně ve Vsetíně třídit odpad? Proč vlastně třídit? Na tyto otázky nabízí odpovědi nový web, jehož provoz v těchto dnech spustila vsetínská radnice. Na https://odpady.mestovsetin.cz/ najdete vše, co se týká odpadů ve Vsetíně, včetně například harmonogramu svozu. Nový web pak bude postupně doplňován. Pro motivaci k pečlivému třídění vzniklo také informační video.
Vsetín spouští nový web o odpadech. Vznikl také informační spot

„Vsetíňané se snaží třídit odpad svědomitě, stále však máme prostor pro zlepšení. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci se společností EKO-KOM uskutečnit osvětovou kampaň na zlepšení třídění odpadů ve městě. Její součástí je právě nový web, který obsahuje veškeré praktické informace o třídění odpadů a odpadovém hospodářství Vsetína. Vzniklo také video, které zábavnou formou přibližuje smysl a výhody třídění odpadů,“ vysvětlil místostarosta Petr Kudlík, který má odpadové hospodářství ve své kompetenci.

V rámci osvětové kampaně provedla společnost EKO-KOM ve spolupráci s radnicí na podzim loňského roku rozbor vybraného vzorku směsného komunálního odpadu na Dolním náměstí. Přímo na jeho plochu byl vysypán obsah popelářského vozu a odborní pracovníci analyzovali kvalitu našeho třídění. „Odborníci zjistili, že více než polovina odpadů skončila ve směsném odpadu zbytečně a dala se vytřídit, takže prostor pro zlepšení je. Věřím, že nový web, který obsahuje spoustu praktických informací, pomůže k větší informovanosti a k zdokonalení třídění odpadů ve Vsetíně, “ uzavřel místostarosta Kudlík.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín