Resuscitační model nabízí i nácvik defibrilace
Resuscitační model nabízí i nácvik defibrilace
foto: Nemocnice Vsetín

Vsetín – Moderní model pro pokročilou neodkladnou resuscitaci mají nově zdravotníci Vsetínské nemocnice. Vybavení v celkové hodnotě více než čtvrt milionu korun nabízí nejen nácvik masáže srdce, dýchání z úst do úst, ale rovněž defibrilace. Parametry prováděné resuscitace se zobrazují na tabletu a poskytují kvalitní zpětnou vazbu o úspěšnosti nácviku.

Resuscitační model bude využíván pro vzdělávání personálu z celé nemocnice. „Celý systém nabízí mnohem podrobnější sledování správnosti masáže srdce, obnovy dýchání, hlavně je ale možné využít monitor s defibrilátorem, což dříve nebylo možné. Každý si nyní může vyzkoušet celou kompletní resuscitaci,“ vysvětlil lékař anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Milan Doležel. K dispozici přitom bude mít celé spektrum důležitých informací. Systém sleduje například hloubku kompresí, jejich počet, frekvenci, objem ventilace a další parametry, které se zobrazují na tabletu. Poskytují vyhodnocení v reálném čase i celkovou zpětnou vazbu.

Moderní figurína Resusci Anne QCPR AED AW má reálnou anatomii, včetně náklonu hlavy, zdvihu brady, nabízí simulace různé tuhosti hrudníku, použití dýchacího vaku s reálným zdvihem hrudníku, umožňuje intubaci, možnost defibrilace reálným defibrilátorem s využitím výukového systému ShockLink, který obsahuje samolepící elektrody se simulací srdečních rytmů. Do nácviku resuscitace se díky dvěma menším figurínám mohou zapojit tři osoby najednou. Součástí dodávky je i automatický defibrilátor AED a tablet pro vyhodnocení KPR.

Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s.