Vsetín pořádá konferenci o ochraně klimatu
Vsetín pořádá konferenci o ochraně klimatu
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – V pátek 30. září proběhne v areálu a prostorách společnosti Galvamet konference Jak pomáháme Zemi s podtitulem Každý z nás může udělat krok k ochraně klimatu, nad kterou převzal záštitu starosta Jiří Růžička. Konferenci, která je určena pro pedagogy, ale i zájemce o ochranu přírody a ekologická témata z řad veřejnosti, moderuje známá moderátorka a zpěvačka Emma Smetana. Pořadateli konference jsou Město Vsetín, Líska, Alcedo, středisko volného času a plavecká škola Vsetín a ZŠ Rokytnice.

„Konference se bude zabývat zejména změnami klimatu a nabízí nejen přednášky, ale také workshopy a diskuze se zajímavými osobnostmi a renomovanými lektory. Program je opravdu nabitý a mám radost, že se nám povedlo tuto zajímavou akci nad důležitými tématy současnosti uspořádat,“ popsal starosta Jiří Růžička.

Konference nabízí referáty a workshopy uznávaných osobností a vědců, zabývajících se ochranou přírody a také vzdělávání v této oblasti. Vystoupí například Pavel Nováček z Univerzity Palackého v Olomouci, Pavel Zahradníček z ČHMÚ a také Veronika Ambrozy ze společnosti Člověk v tísni. Odpolední workshopy nabízejí třeba exkurzi do Arboreta v Semetíně s ukázkou možnosti zázemí a vzdělávacích programů.

„Pořádáním konference navazuje město na odkaz dřívějšího vsetínského starosty a místostarosty Jaromíra Kudlíka, který stál u zrodu prvních konferencí o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Vsetíně. Těší mě, že se nám povedlo na tuto tradici navázat a všechny srdečně zvu,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň, který má ve své gesci životní prostředí.

Konference JAK POMÁHÁME ZEMI-KAŽDÝ Z NÁS MŮŽE UDĚLAT KROK K OCHRANĚ KLIMATU proběhne v pátek 30. září 2022, od 9 do15 hodin v budově společnosti GALVAMET spol. s r.o., Jasenice 783, Vsetín 755 01 / GPS: 49.356043, 18.047121. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 19. září.

Přihlášku najdete na: https://www.liska-evvo.cz/doc/vsetinska-konference-jak-pomahame-zemi

K přihlášení využijte elektronický formulář přihlášky na webu LÍSKY: https://forms.gle/3QX11T7aky6qgnQ28
V přihlášce uveďte číslo workshopu, kterého se chcete zúčastnit v BLOKU III.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín