Vsetín má další rekord. Nejteplejší únorový den v historii
Vsetín má další rekord. Nejteplejší únorový den v historii
Na Hvězdárně Vsetín už začaly pomalu rašit sněženky. foto: archiv Muzea regionu Valašsko

Vsetín – Nejvyšší únorovou teplotu vzduchu v historii měření na Vsetíně zaznamenali ve středu 24. února meteorologové Muzea regionu Valašsko na Hvězdárně Vsetín. Přístroje ukázaly plus 19,2 °C.
Během posledních dnů museli lidé na Valašsku čelit nejen problémům s koronavirem, ale i velkému výkyvu teplot. Ještě v pondělí 15. února naměřila stanice ČHMÚ na vsetínské hvězdárně mínus 19,1 °C. O devět dnů později, ve středu 24. února, už hlásila rekord z opačné strany stupnice, plus 19,2 °C. „Jde o nejvyšší teplotu vzduchu, jaká kdy byla v měsíci únoru na Vsetíně naměřena,“ konstatoval odborný pracovník hvězdárny Pavel Svozil s tím, že dosud platný rekord plus 18,8 °C byl z 23. února 1990.
   Jinak byl ale únor na Vsetíně poměrně chladný. Průměrná teplota naměřená na Hvězdárně Vsetín byla mínus 0,8 °C (dlouhodobý průměr mínus 0,9 °C). Například loňský únor byl s průměrnou teplotou plus 3,7 °C mnohem teplejší. Jak bude ve městě a okolí v následujících dnech, zjistíte spolu s dalšími zajímavými meteorologickými údaji na muzejním portálu Počasí na Vsetíně (www.pocasivsetin.cz).
Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzeum regionu Valašsko, p. o.