Vsetín je třetí nejzelenější město v republice
Vsetín je třetí nejzelenější město v republice

Vsetín - Množstvím zeleně vyšel Vsetín v porovnání s dalšími českými městy s obdobnou rozlohou velmi dobře, umístil se totiž na krásném třetím místě.
   Městu Vsetín přispívá okolní příroda, jenž se rozléhá kolem celého města. Zeleň tvoří nejen okolní lesy, ale i plochy, které jsou v centru města, kde je velmi oblíbená například Panská zahrada.
„Počet vysazených stromů a keřů při velkých stavebních akcích se za poslední roky pohybuje kolem několika tisíců kusů. Například v oblasti revitalizace veřejných ploch Kolonie bylo vysazeno přes sto sedmdesát stromů a bezmála dva tisíce pět set keřů. Park mezi Trávníky a Rybníky zdobí přes sto nových stromů a na tisíc pět set keřů, přičemž na Trávníkách se vysadilo dalších padesát stromů a něco přes šest set keřů. I Luh se zazelenal díky až sto kusům keřů a stromů,“ sdělil místostarosta Tomáš Pifka s tím, že počet vysazených stromů v posledních dvou letech v rámci údržby veřejné zeleně čítá přes sto dvacet stromů a necelých tisíc keřů.
   S pár procenty zeleně navíc se před Vsetínem umístilo město Jeseník a nejvíce zelené je město Děčín se svým prvním místem.
Mgr. Pavlína Roubíčková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín