Včelaři si dali dostaveníčko ve Valašském Meziříčí
Včelaři si dali dostaveníčko ve Valašském Meziříčí
rhdr foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - Lákavá vůně, jiskřivá barva a všechny varianty chutí, které jen může nabídnout med. Takový byl již sedmý ročník Medového dne na valašskomeziříčském náměstí.
   Součástí letošních Dnů města Valašské Meziříčí byl ve středu 4. září také oblíbený Medový den. Včelaři a další prodejci nabízeli na náměstí nejen širokou nabídku medů, ale také perníčky, svíčky a další včelařské výrobky a pochutiny. Chybět nemohl ani prosklený úl s živými včelami a doprovodným výkladem. „Akci pořádáme pravidelně ve spolupráci s členy základní organizace Českého svazu včelařů Valašské Meziříčí. Je důležité, aby se veřejnost seznámila s činností včelařů i proto, že práce jejich svěřenkyň slouží nám všem,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová.
  Součástí Medového dne byla již tradičně soutěž o nejlepší med. „Letos nám soutěžící přihlásili 19 vzorků. Pětičlenná porota tak neměla vůbec jednoduchý úkol, aby mezi nimi vybrala ty nejlepší v jednotlivých kategoriích. Hodnotily se zejména senzorické vlastnosti jako chuť, vůně či barva,“ řekl Jiří Rosa, jednatel základní organizace Českého svazu včelařů Valašské Meziříčí. „Všechny soutěžní medy byly opět vynikající a opravdu jsme si na nich při hodnocení pochutnali. Těší nás zájem nejen ze strany včelařů a prodejců, ale také návštěvníků. Snad náš Medový den i někoho ponoukl k tomu, aby se chovem včel začal zabývat,“ neskrývala spokojenost místostarostka Yvona Wojaczková, která zasedla také v porotě zmíněné soutěže.
Konečné pořadí:
Med květový – 1. Igor Špetík, 2. Aloiz Rechtorovič, 3. Anna Žlebková.
Med medovicový – 1. Josef Kovář, 2. Jaroslav Machýček, 3. Jindřich Pilát.
Hodnocení veřejnosti – 1. Antonín Rechtorovič.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí