Valmez je skvělé místo pro život, hodnotí podnikatelé
Valmez je skvělé místo pro život, hodnotí podnikatelé
foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí – Krajská hospodářská komora Zlínského kraje (dále Komora) spolu s městem Valašské Meziříčí uspořádala setkání podnikatelů se zástupci radnice. Diskutovalo se o rozvoji Valmezu, investičních záměrech či podpoře technického vzdělávání od mateřských až po vysoké školy.

Dvě desítky podnikatelů a také zástupců místních středních škol hovořily s vedením města o široké škále témat. „Takové setkání je velice přínosné pro všechny strany, neboť během něj můžeme otevřít otázky, které jsou důležité nejen pro rozvoj podnikání, ale celého našeho města. Proto jsme zástupcům místních firem představili například stavby související s rozvojem dopravní infrastruktury, které chystá Správa železnic a Ředitelství silnic a dálnic. Jedná se například o rekonstrukci vlakového nádraží, opravu průtahu městem a mostu přes Rožnovskou Bečvu nebo přípravu obchvatu. Hovořili jsme také o připravovaných investicích města, z nichž je pro rozvoj podnikání rozhodně nejzajímavější podpora bydlení. Projekty na výstavbu bytových či rodinných domů totiž připravuje nejen město, ale také soukromí investoři,“ shrnul obsah jednání starosta Robert Stržínek. Nechybělo představení vzdělávacích projektů Krajské hospodářské komory či podpory polytechnického vzdělávání v městských mateřských a základních školách.

V rámci diskuze se hovořilo například také o možnosti rozšíření infrastruktury pro cyklodopravu či posílení MHD. „Praktické podněty zástupců firem určitě využijeme při plánování dalších projektů. Zároveň z pléna jasně zaznělo, že: „Valmez je skvělým místem pro život, kam se rádi vracejí absolventi vysokých škol, hledají zde práci a zakládají rodiny.“ To je pro nás skutečně vysoké hodnocení, kterého si velmi vážíme,“ řekl starosta Stržínek.

Letos obdrželo Valašské Meziříčí také titul Město pro byznys Zlínského kraje. Z hodnocení srovnávacího výzkumu analytické agentury Datank vyplývá:

Valmez se může pochlubit nejlepšími webovými stránkami z pohledu podnikatele. Ve městě je také nejvyšší počet dobíjecích stanic elektromobilů v regionu. Radnice vynakládá dostatek financí zejména do oblasti bydlení, veřejné dopravy a sportu. Potenciálem rozvoje podnikání i do budoucna je nízký index stáří, tedy poměr osob starších 65 let ku osobám mladším15 let. Počet obyvatel ve Valašském Meziříčí nadto při srovnání s ostatními městy nadprůměrně stoupá.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí