Valašskou olympiádu ovládla základní škola Vyhlídka
Valašskou olympiádu ovládla základní škola Vyhlídka

Val. Meziříčí – Dvoudenní sportovní maraton je u konce, účastníci se vrátili do svých škol. Ve středu 27. června odpoledne dospěl do finále třetí ročník Valašské olympiády, jejíž organizace se ujal Sportovní klub mládeže (SKM) Valašské Meziříčí ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a za podpory partnerů.
   „Valašské olympiády se zúčastnilo celkem osm základních škol. Naše pozvání přijaly také děti ze slovenského města Partizánske. Na 700 mladých sportovců bojovalo v pěti disciplínách,“ prozradil starosta města Robert Stržínek (ANO) a pokračoval: „Chtěl bych pogratulovat nejen vítězům, ale všem účastníkům za skvělé sportovní výkony. A opravdu velký dík si zaslouží organizátoři a partneři, kteří pomáhali s přípravami této významné sportovní události.“ 
   „Děkuji všem mladým olympionikům za důstojnou reprezentaci nejen své školy, ale také města Valašského Meziříčí. Chtěla bych také ocenit dlouhodobou podporu našich partnerů, kteří se do této sportovní akce aktivně zapojili. Ze všeho nejvíc bych chtěla poděkovat organizačnímu týmu, který se podílel na přípravách Valašské olympiády. Mimořádný dík patří také dobrovolníkům, kteří nám přišli pomoc. Uvědomuji si, že bez přičinění všech těchto zúčastněných by se akce takového rozsahu nemohla uspořádat,“ poděkovala místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO).  
„Valašská olympiáda získává čím dál více na popularitě. Každý účastník olympiády jako dárek obdržel tričko s logem, se kterým mladí sportovci objíždějí jiné sportovní akce. Valašská olympiáda se tak dostává do povědomí široké veřejnosti, což je moc fajn,“ uvedl hlavní organizátor akce Jiří Kadla ze SKM Valašské Meziříčí a dodal: „Do organizace Valašské olympiády se aktivně zapojuje stále větší počet lidí. Spolupracujeme například s městskou policií. Největší zásluhu ale mají trenéři, rodiče i mladí atleti z našeho klubu, kteří nám pomáhají s přípravou.“     
   V průběhu Valašské olympiády bylo předáno 360 medailí. Bodově si nejlépe vedla Základní škola Vyhlídka Valašské Meziříčí, která jich nasbírala 1 217, následovaná základní školou Šafaříkova a základní školou Křižná.
   Podrobné výsledky lze nalézt na www.valasskaolympiada.cz.
Ing. Renata Votrubová, tisková mluvčí MěÚ Val. Meziříčí