Valašské Meziříčí připraví pozemky pro rodinné domy v Juřince
Valašské Meziříčí připraví pozemky pro rodinné domy v Juřince
Vizualizace budoucí zástavby. foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Vybudování technické infrastruktury, tedy inženýrských sítí a přístupových komunikací, pro výstavbu 21 nových domů v místní části Juřinka schválili valašskomeziříčští zastupitelé. Radnice počítá s projektovanými náklady 44 milionů Kč.
   Na přípravu velmi náročný projekt podporující bydlení ve městě jde do finále. „Máme za sebou hromadu práce, ale konečně jsme se dostali do fáze, která předchází samotnému prodeji pozemků a výstavbě nových domů. Zastupitelé rozhodli, že nezbytnou technickou infrastrukturu vybudujeme v následujících dvou letech, do nichž rozdělíme také financování,“ popsal starosta Robert Stržínek a navázal: „Prodej 21 pozemků pro výstavbu rodinných domů, chceme spustit začátkem příštího roku, aby měli stavebníci čas na projektování.“
   Samotná technická infrastruktura by měla být dokončena už v polovině roku 2023. „Nyní potřebujeme vysoutěžit dodavatele její výstavby. Zatím počítáme s projektovanými náklady 44 milionů korun, avšak věříme, že soutěží se tato částka ještě sníží. Poté budeme moci stanovit cenu za metr čtvereční pozemku,“ vysvětlil David Černoch, vedoucí odboru komunálních služeb.
   Město však rozhodně nepočítá s horentními zisky z prodeje zmíněných 21 pozemků. „Náklady na vybudování infrastruktury musíme samozřejmě promítnout do konečné ceny. Hlavním smyslem projektu je však od začátku podpora bydlení a takto budeme k tvorbě ceny za metr čtvereční také přistupovat,“ uzavřel starosta Stržínek.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí