Valašské Meziříčí bodovalo v soutěži Zlatý lajk
Valašské Meziříčí bodovalo v soutěži Zlatý lajk
Valašskomeziříčská radnice. foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí - Prvenství v okrese Vsetín a stříbro v rámci Zlínského kraje v prvním ročníku soutěže Zlatý lajk. Tak ohodnotili odborníci komunikaci města Valašské Meziříčí prostřednictvím jeho oficiálního profilu na sociální síti Facebook.com.
   Město spustilo svou facebookovou prezentaci v roce 2009 a od té doby se ji snaží aktivně rozvíjet. O tom, že je nastolená cesta správná, svědčí mimo jiné bezmála 11 000 sledujících. „Abychom získali zpětnou vazbu také od odborníků na komunikaci, rozhodli jsme se letos zapojit do prvního ročníku soutěže Zlatý lajk. Výsledky nás opravdu mile překvapily,“ uvedla Stanislava Šnajdrová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.
   Profil města Valašské Meziříčí na Facebooku totiž v rámci okresu Vsetín obsadil 1. místo a ve Zlínském kraji celkově 2. příčku. „Porota vyzdvihla zejména kvalitu samotných příspěvků, které podle ní disponují výbornými fotografiemi a skvělým textovým doprovodem. Úspěch sklidilo také logo Valmez v profilovém obrázku,“ přiblížila výsledky hodnocení místostarostka Yvona Wojaczková, která má komunikaci města v gesci. Mezi doporučeními, jež by mohla facebookový profil Valašského Meziříčí ještě posunout, je pak rozšíření práce s videem.
   „Tato zpětná vazba nás nejen těší, ale také motivuje do další práce. Zvlášť, když podle konečného hodnocení vytváříme obsah kreativně, je rozmanitý a zajímavý. Svědčí o tom ostatně i celkový počet sledujících a míra jejich zapojení,“ shrnula místostarostka Wojaczková s tím, že: „Facebookový profil města je pro nás důležitým komunikačním nástrojem, s jehož pomocí můžeme efektivně informovat občany a návštěvníky o všem důležitém, co se ve Valašském Meziříčí děje. Hodnocení, které jsme získali v rámci soutěže Zlatý lajk, je pro nás potvrzením, že jdeme správnou cestou.“
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí