V sobotu posnídáme ve Valmezu férově
V sobotu posnídáme ve Valmezu férově

Val. Meziříčí – Posnídat v duchu Fairtrade a ještě si užít rodinný výlet se svými nejbližšími? I takový může být plán na druhou květnovou sobotu, která je pravidelně zasvěcena kampani Férová snídaně.
„Valašské Meziříčí je fairtradové město a k oblíbené kampani se připojuje každý rok. S ohledem na epidemickou situaci se však v sobotu 8. května nesejdeme na prvním nádvoří zámku Žerotínů, jak jsme zvyklí. V duchu sloganu Snídáme férově, tentokrát na výletě! stačí letos vzít košík s férovými dobrotami a vyrazit s nejbližšími posnídat na oblíbené místo v přírodě,“ vyzvala místostarostka Zdislava Odstrčilová. Na účastníky letošního ročníku navíc čeká zajímavá odměna. „Je potřeba, aby se všichni nejprve zaregistrovali na webu www.fairtrade.cz, kde také vyplní místo své snídaně. První tři piknikující, kteří poté zašlou fotku ze snídaně na e-mail stritezska@muvalmez.cz se mohou těšit na balíček s fairtradovými pochoutkami od města Valašské Meziříčí,“ uvedla Alena Střítezská z oddělení rozvoje města.
   Férová snídaně je pikniková akce na podporu pěstitelů. Koná se tradičně na Světový den pro fair trade. Kampaň organizuje Fairtrade Česko a Slovensko vždy druhou květnovou sobotu.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí