V Rožnově začal první ročník vydávání Seniorské obálky
V Rožnově začal první ročník vydávání Seniorské obálky
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Více než 600 seniorů si již vyzvedlo Rožnovskou seniorskou kartu včetně premiérové Seniorské obálky. Tato obálka má za úkol pomáhat v krizových situacích, které se týkají zdravotního stavu seniora. Vyplněná karta obsahuje veškeré důležité informace o seniorovi. V následujícím týdnu si lze Seniorskou obálku vyzvednout po telefonické domluvě na městském úřadě.
   Seniorská obálka je výstupem projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí, do kterého je zapojen také Zlínský kraj a v letošním roce se připojilo také město Rožnov pod Radhoštěm. Jedná se o tiskopis pro seniory, kteří bydlí ve svém domácím prostředí. Má pomáhat řešit krizové situace týkající se zdravotního stavu seniora. „Senior si tiskopis vyplní sám, případně s rodinným příslušníkem.   Poté v nachystané plastové obálce na viditelném místě ve své domácnosti např. na lednici nebo na vnitřní stranu vchodových dveřích. Karta obsahuje důležité informace o osobě: osobní údaje, kontaktní údaje na osoby blízké, orientační přehled onemocnění a užívané léky a podobně. V případě zdravotních komplikací a příjezdu jednotek integrovaného záchranného systému se lékař rychleji zorientuje v situaci, může lépe a rychleji seniora ošetřit,“ upřesnil místostarosta Jan Kučera.
   Od pondělí 22. června se začaly seniorům vydávat Rožnovské seniorské karty pro III. ročník a zároveň premiérové Seniorské obálky. K dnešnímu dni byly předány více než 600 seniorům, což je okolo 56 % stávajících držitelů Rožnovské seniorské karty. Od následujícího týdne si mohou senioři kartu spolu se Seniorskou obálkou vyzvednout po telefonické domluvě na městském úřadě v budově Stefanium, Palackého 480, v I. patře v kanceláři č. 203 vždy v úředních hodinách.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.