V Rožnově u vybraných akcí zváží posunutí doby nočního klidu
V Rožnově u vybraných akcí zváží posunutí doby nočního klidu

Rožnov - Město Rožnov pod Radhoštěm oslovilo všechny pořadatele kulturních, sportovních, společenských i dalších akcí v roce 2020 s tím, že mohou požádat o zkrácení doby nočního klidu, která je zákonem stanovená na čas mezi 22. hodinou a 6. hodinou ranní. Pokud je jejich akce výjimečná, mají pořadatelé možnost do 7. února požádat radnici o stanovení kratší doby nočního klidu. Komu město vyhoví, rozhodnou na svém jednání na konci dubna zastupitelé.
   Pořadatelé výjimečných venkovních kulturních a volnočasových akcí mají možnost požádat město Rožnov o stanovení kratší doby nočního klidu v den konání dané akce. Jednotlivé žádosti, které pořadatelů musí zaslat do 7. února 2020 na odbor kanceláře starosty MěÚ Rožnov, posoudí nejprve radní a poté i zastupitelé města na svém dubnovém zasedání.
   „Dá se předpokládat, že zastupitelé vyhoví se stanovením kratší doby nočního klidu maximálně v rozsahu od 24.00 do 06.00 hodin. Noční klid se tak posune o dvě hodiny, ale opravdu pouze u výjimečných a pro město a region významných akcí, u kterých zájem o jejich konání převýší nad dodržením zákonem stanovené doby nočního klidu,“ uvedl rožnovský destinační manažer Marek Havran. „V loňském roce město Rožnov zkrátilo dobu nočního klidu u jednadvaceti akcí, u drtivé většiny z nich byl začátek nočního klidu posunut z 22. na 24. hodinu. Podobný rozsah se předpokládá také tentokrát,“ doplnil Marek Havran.
Jitka Porubová, Odbor kanceláře starosty, MěÚ Rožnov p. R.