Rekonstrukce lázní začala, mimo provoz je zatím i sauna
Rekonstrukce lázní začala, mimo provoz je zatím i sauna
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - V pondělí 6. ledna předal provozovatel městských lázní, Vsetínská sportovní, budovu firmě Centroprojekt Group, a.s., která začíná provádět rozsáhlou rekonstrukci. Momentálně je uzavřen bazén, který bude mimo provoz do konce srpna, i sauna, jejíž provoz chce Vsetínská sportovní obnovit.
   „Chceme, aby byla sauna v provozu i po dobu rekonstrukce lázní. Problémem je, že celé první patro budovy bude odpojeno od centrálních rozvodů elektrické energie, vody a tepla. Proto momentálně řešíme se stavební firmou jejich alternativní připojení tak, abychom zajistili provoz sauny,“ vysvětlil ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal. „Zda bude sauna otevřena, budeme definitivně vědět v polovině ledna a o této skutečnosti budeme občany informovat,“ dodal Kousal.
   Kromě nového obložení bazénu, nového tubusu tobogánu, nových sprch, šaten a sušáren se rekonstrukce dotkne celé vzduchotechniky, rozvodů elektřiny, bazénové technologie a kogenerační jednotky pro společnou výrobu tepla a elektrické energie, jejímž palivem bude zemní plyn. V rámci řešení bezbariérovosti budou zrušena brodítka mezi sprchami a bazénem a zvenku mezi terasou a travnatou plochou dojde k instalaci hydraulické plošiny pro invalidy.
   „Rekonstrukce městských lázní bude patřit k těm nejrozsáhlejším v jejich historii, její celková cena bude téměř 50 miliónů Kč bez DPH,“ informoval již dříve starosta Vsetína Jiří Růžička.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín