Úsek ulice Palackého směrem na náměstí je pro cyklisty nově obousměrný
Úsek ulice Palackého směrem na náměstí je pro cyklisty nově obousměrný
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Nový cyklopruh pro cyklisty vedoucí na Masarykovo náměstí je čerstvě v provozu v Rožnově pod Radhoštěm. Úsek ulice Palackého od Cafe baru Maty směrem na Masarykovo náměstí je tedy pro cyklisty nově obousměrný, pro auta zůstává i nadále jednosměrný.
   „V Rožnově na místech, kde to šířka silnice umožní, zprůjezdňujeme jednosměrky cyklistům v obou směrech. Na ulici Palackého jsme na doporučení dopravní policie kromě značky přidali také červený pruh na komunikaci znázorňující povolený vjezd pro cyklisty do této jednosměrky,“ uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera. Pro motoristy se v tomto úseku nic nemění, dle vyjádření dopravního inspektorátu a vyhlášky je možné nepřerušovanou bílou čáru přejet při objíždění překážky (např. stojícího auta).
   „Při finalizaci cyklopruhu došlo k několikadennímu časovému nesouladu, kdy nejprve byl aplikován na vozovku červený cyklopruh - aby se nedělal v dnech, kdy již nastoupily ranní mrazy - a až dodatečně byla instalována dopravní značka. Za několikadenní nesrovnalost se omlouváme,“ řekl místostarosta Kučera.
   Momentálně je na místě provizorní dopravní značení (tabulka „mimo cyklisty“), které povoluje cyklistům jet po cyklopruhu na Masarykovo náměstí. Toto dočasné značení bude cca. do týdne nahrazeno novou značkou.
Marek Havran, MěÚ Rožnov p. R.