Úpravna vody v Rožnově otevřena pro veřejnost
Úpravna vody v Rožnově otevřena pro veřejnost

Valašsko - Na úpravně vody v Rožnově pod Radhoštěm pořádá v sobotu 23. března od 10,00 hodin společnost Vodovody a kanalizace Vsetín, a.s. „Den otevřených dveří“. Pořádá ho v rámci Světového dne vody a zájemci si mohou projít útroby nejen provozovny úpravny vody v Rožnově p.R., v Karolince a ve Valašském Meziříčí, ale navštívit mohou také čistírny odpadních vod ve Vsetíně, Valašském Meziříčí a Zubří.
   Světový den vody připadá letos na pátek 22. března. A v sobotu 23.3. pořádá společnost Vodovody a kanalizace Vsetín, a.s. Den otevřených dveří ve svých vybraných zařízeních. „Od desíti hodin dopoledne si mohou zájemci prohlédnout naše provozovny na úpravu vody v Karolince, Valašském Meziříčí a v Rožnově pod Radhoštěm a také čistírny odpadních vod ve Vsetíně, Valašském Meziříčí a v Zubří,“ pozval širokou veřejnost ředitel společnosti VaK Vsetín, a.s. Roman Pilař.
   „Na úpravně vody v Rožnově pod Radhoštěm si návštěvníci budou moci prohlédnout a seznámit se s celým systém výroby pitné vody s úpravou na filtrech s granulovaným aktivním uhlím (GAU) a filtrech s dolomitem, která je dezinfikována UV zářením a oxidem chloričitým,“ doplnil Roman Pilař.
   Na čistírně odpadních vod v Zubří je zajímavá nejen technologie čištění odpadních vod, ale např. i kogenerační stanice na výrobu elektrické energie ze spalování bioplynu vzniklého při jejich čištění.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.