Ukliďme Valmez i letos – zapojit se může každý
Ukliďme Valmez i letos – zapojit se může každý

Val. Meziříčí – Přišlo jaro a s ním i tradiční akce Ukliďme Česko – Ukliďme Valmez. Každý, kdo by chtěl zvelebit životní prostředí ve Valašském Meziříčí, může přiložit ruku k dílu od 12. do 18. dubna. Den i lokalitu si občané zvolí sami.
   Loni se veřejný úklid ve Valašském Meziříčí musel vzhledem k epidemické situaci přesunout na podzim, letos akce Ukliďme Česko – Ukliďme Valmez proběhne v plánovaném jarním termínu. Ovšem nikoliv organizovaně, jak byli jeho pravidelní účastníci zvyklí. „Jelikož současná situace stále nepřeje setkávání lidí ve větších skupinkách, mohou se dobrovolníci do boje s nepořádkem pustit samostatně kdykoliv od 12. do 18. dubna. Také výběr lokality je zcela na nich,“ vysvětluje místostarostka Zdislava Odstrčilová a pokračuje: „Rukavice i pytle mohou mít dobrovolníci vlastní nebo si je vyzvednout od pondělí do pátku ve Středisku volného času Domeček vždy od 8.00 do 16.00 hodin. Prosíme všechny, aby vytříděný odpad následně odevzdali do sběrného dvora na ulici Mikoláše Alše.“ K akci se připojí také některé organizace z Valašského Meziříčí.
   „V případě nálezu černé skládky nebo injekčních stříkaček, kterých by se určitě neměl nikdo dotýkat, bychom chtěli občany požádat, aby neprodleně kontaktovali městskou policii na telefonním čísle 156,“ doplňuje informace Alena Střítezská z oddělení rozvoje města. Černou skládku je možné nahlásit i prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas (registrace ZDE). Pro aktivní dobrovolníky je za úklid připravená odměna. „Prvních deset, kteří pošlou ze svého úklidu do 30. dubna fotografii na e-mail stritezska@muvalmez.cz, se může těšit na dárek od města,“ dodává Střítezská.
   Iniciativa Ukliďme Valmez, směřující k udržitelnému rozvoji v oblasti ochrany přírody, probíhá od roku 2020 v rámci projektu Zdravé město pod záštitou místní radnice. Více informací k úklidu na www.uklidmecesko.cz.
Veronika Davidová, referent odboru školství, kultury a sportu