Tašky na třídění odpadů opět k dispozici
Tašky na třídění odpadů opět k dispozici
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Občané Vsetína mají po nějaké době opět možnost získat zdarma sady různobarevných tašek na separovaný odpad. Stačí si je vyzvednout na radnici. K dispozici je 240 třídílných sad o objemu 40 litrů a 235 třídílných sad o objemu 20 litrů určených pro třídění papíru, plastů a skla.

Prvních několik stovek sad tašek na separovaný odpad získalo město Vsetín v roce 2021, a to díky spolupráci se společností EKO-KOM. Zájem o ně tehdy předčil skladové zásoby, proto radnice i letos využila nabídky uvedené firmy na zvýhodněné dodání dalších sad. „Stejně jako před časem, i tentokrát uhradil EKO-KOM, který se dlouhodobě zabývá systémem třídění odpadů, polovinu nákladů. Tu druhou jsme financovali z městského rozpočtu,“ vysvětlil místostarosta Petr Kudlík (ANO 2011), který má oblast odpadového hospodářství na radnici v gesci.

Sada obsahuje tři tašky, a to na papír, plasty a sklo, přičemž je k dostání ve dvou velikostech. Menší jsou 20litrové, větší pak mají objem 40 litrů. Jejich účelem je ulehčit občanům třídění odpadu a jeho přenášení ke sběrným nádobám na separovaný odpad.

„Naším cílem je podpořit separaci odpadů, neboť jejich celkový objem stále roste. Poctivým tříděním jednotlivých druhů můžeme výrazně snížit objem směsného komunálního odpadu, za jehož likvidaci platíme stále vyšší částky. Tyto tašky by tak mohly zvýšit motivaci občanů ke třídění,“ dodal Kudlík.

Zájemci si sady tašek mohou vyzvednout do vyčerpání zásob u Lucie Vaňkové v 9. patře radnice, dveře č. 903. „Dny pro vyzvednutí jsou pondělí a středa od 13 do 17 hodin nebo v ostatní pracovní dny po telefonické domluvě. Kontaktní telefonní číslo je 737 104 708,“ informovala Vaňková.

Jiří Žůrek