Změny v kádru Beranů! Loučí se Illéš a Bukač, brankář Kašík míří na hostování do Nitry
Změny v kádru Beranů! Loučí se Illéš a Bukač, brankář Kašík míří na hostování do Nitry
Obránce Zlína Tadeáš Talafa míří ze Zlína na hostování do Přerova. foto: Berani Zlín

Zlín – Hokejoví Berani hlásí výrazné změny v sestavě prvoligového mužstva. Útočník Jakub Illéš bude nově hájit barvy prostějovských Jestřábů, loučí se také obránce Daniel Bukač, který posílí B-tým Pardubic. Změny se dotknou také brankoviště, Libor Kašík si v rámci měsíčního hostování zachytá za slovenského vicemistra z Nitry, opačným směrem naopak míří David Honzík.
Berani se rozhodli k dalším změnám v rámci kádru. „Tým je potřeba okysličit, samotná změna trenéra není samospásná. Utkání s Prostějovem nám ukázalo, jakou cestou chceme jít v letošní sezoně i v těch následujících. Proto jsme se s trenéry rozhodli pustit Jakuba a Dana do jiných týmů, čímž jim děkuji za práci pro náš klub. V obraně si příležitost zaslouží zlínští mladí hráči, jak ukázal Adam Burian. Stejně tak zvažujeme nasazení více juniorů v útoku. Zároveň se nebráníme posílení, pokud nám bude hráč zapadat do kabiny i taktiky,“ vysvětluje generální manažer Beranů Robert Hamrla.

Jakub Illéš následuje Jana Bartka do Prostějova

Sedmadvacetiletý útočník za svou kariéru mění dres už podeváté, do žlutomodrého se poprvé oblékl v létě, kdy do Zlína přišel z Jihlavy. S Beranem na hrudi odehrál 30 zápasů, během nichž nasbíral 16 kanadských bodů. Jeho další hokejová cesta nyní povede do Prostějova, kde v minulosti již působil.

Výměna brankářů. Kašík stráví měsíc v Nitře, do Zlína přichází Honzík

Nitře se ve slovenské extralize letos vůbec nedaří, v průběhu listopadu a prosince prohrála 13 utkání v řadě a staronový trenér Antonín Stavjaňa tak sáhl po brankáři, kterého dobře zná i ze svého působení ve Zlíně. Na jihu Slovenska bude následující měsíc chytat Libor Kašík, který v současné sezóně dosud zasáhl do 11 zápasů Chance ligy, ve statistikách je však úspěšnější jeho parťák Daniel Huf.

„Libor je kvalitní a zkušený brankář, který potřebuje chytat a nyní potřebuje i impuls. Věřím, že s Danem na play-off vytvoří vítězný tandem, nyní nám vypomůže David Honzík, který také umí velmi dobře chytat. Pevně věřím, že tato změna pomůže oběma k návratu vítězné psychiky,“ říká Hamrla.

Beranům naopak v době Kašíkova působení v Nitře vypomůže David Honzík. Devětadvacetiletý odchovanec karlovarského hokeje má mnoho zkušeností z extraligy, kde si kromě mateřského klubu zachytal také za Spartu a Litvínov. V první lize pak hájil barvy Jihlavy, Slavie či Frýdku-Místku. V Nitře působí druhým rokem, v minulé sezóně jí pomohl až do finále, kde se ale nakonec musela spokojit se stříbrem.

Daniel Bukač posílí pardubický B-tým

Třiadvacetiletý obránce se k Beranům připojil v létě, minulou sezónu strávil v Benátkách nad Jizerou, tři zápasy si ale střihl také za extraligový Liberec. Rodák z Mostu zářil zejména v mládežnických kategoriích, kde hrál i za reprezentaci a v roce 2017 byl dokonce draftován do NHL, kam se však nikdy neprosadil. Ve Zlíně dosud odehrál dvacet utkání, v nichž si připsal tři body za dvě branky a asistenci. Další starty nyní přidá na východě Čech.

Michal Konečný