Zlínský kraj bude mít tenisovou akademii pro talentované hráče
Zlínský kraj bude mít tenisovou akademii pro talentované hráče
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Začátkem letošního roku přidělil Český tenisový svaz Tenisovému klubu Zlín status krajského centra talentované mládeže. Centrum bude fungovat pod názvem Krajská tenisová akademie (KTA) a bude koordinovat přípravu talentovaných mladých tenistů, která bude probíhat v hlavních tréninkových centrech. Těmi budou TK Zlín, TK DEZA Valašské Meziříčí a Tenis Slovácko.

„Podobné centrum ve Zlínském kraji dosud neexistovalo. Příprava hráčů se odehrávala nekoordinovaně na úrovni jednotlivých klubů a talentovaní hráči byli nuceni cestovat za kvalitní přípravou do jiných krajů. To má změnit Krajská tenisová akademie, která bude také podporovat přípravu talentovaných hráčů v jejich mateřských klubech na území kraje,“ přiblížil záměr KTA Jiří Jaroš, radní Zlínského kraje pro mládež a sport.

„Jsem rád, že tenisová akademie ve Zlíně vzniká a že se do tohoto projektu zapojuje i Zlínský kraj. Věřím, že akademie bude pro město Zlín přínosem a vytvoří kvalitní podmínky pro tenistky a tenisty, čímž se zvýší potenciál pro růst talentů,“ sdělil primátor Zlína, Jiří Korec.

Díky činnosti Krajské tenisové akademie dojde k úzkému propojení klubů Zlínského kraje, které kvalitně pracují s mládeží, jak po stránce sportovní, tak i metodické. „Hráči a hráčky jednotlivých klubů získají možnost společné přípravy se stejně talentovanými vrstevníky z jiných klubů. Dojde k vytvoření konkurenčního prostředí, které je základním předpokladem jejich výkonnostního růstu. Budou se tak postupně moci vytvořit nejkvalitnější týmy daných věkových kategorií s působností ve Zlínském kraji, které budou konkurenceschopné mezi nejlepšími týmy v rámci České republiky,“ doplnil Jan Macharáček, předseda výboru Tenisového klubu Zlín, z.s.

Dalším zásadním cílem KTA je rozpoznání a podpora výrazných sportovních talentů už ve věku 10 až 12 let. Díky významné materiální i odborné pomoci bude možný jejich výkonnostní rozvoj až do seniorských kategorií. Členové KTA budou reprezentovat nejen své kluby, ale také Zlínský kraj na vrcholných tenisových akcích, jako je Mistrovství České republiky a Olympiáda dětí a mládeže.

Adéla Čuříková, Krajský úřad Zlínského kraje