Zlín v odvetě remizoval a slaví záchranu v první lize. Vrba by měl u ševců pokračovat
Zlín v odvetě remizoval a slaví záchranu v první lize. Vrba by měl u ševců pokračovat
Fotbalisté Zlína slaví společně s fanoušky záchranu v první lize. foto: FC Trinity Zlín

Zlínský kraj – Všechno špatné je zapomenuto, konec zvládli a radují se ze záchrany ve FORTUNA:LIZE. Fotbalisté Zlína ve venkovní odvetě baráže o první ligu remizovali v Drnovicích s Vyškovem 0:0 a po čtvrtečním úvodním domácím vítězství 1:0 se udrželi v nejvyšší soutěži.
Hostující trenér Pavel Vrba předvedl fanoušků kotoul vzad. „Dlouho jsem ho nedělal, protože nebyla vhodná příležitosti ani nálada. Dneska jsem ji měl. Taky jsem chtěl ukázat, že i když jsem starý, některé věci ještě umím,“ vtipkoval po povedené baráži.

Známý trenér splnil složitou misi, těžký úkol a pro Zlín zachránil první fotbalovou ligu. „Není to úspěch můj, ale celého týmu a klubu. Je to práce všech lidí, kteří pro záchranu udělali maximum,“ prohlásil.

Ševci stejně jako před týdnem v Brně nedovolili soupeři z jihu Moravy skórovat, bezbranková remíza jim stačila. „Měli jsme výhodu gólu navrch, to se samozřejmě hraje líp. Jsem rád, že jsme výsledek doma uhráli, protože ve Zlíně měl Vyškov víc šancí. Dnes se domácí do pořádné gólové příležitosti nedostali. Podle mého názoru jsme si to uhráli až obrovsky zkušeně. Těší mě, že se ukázalo, že i tady jsou hráči, kteří zvládnou uhrát výsledek, který potřebují,“ prohlásil Vrba.

Trenér Vyškova Jan Kameník byl samozřejmě zklamaný. „Nevstřelili jsme gól, který jsme potřebovali. Dnes jsme v ofenzivní části prostě nebyli tak kvalitní jako v minulém utkání. Něco nám scházelo, možná trošku pohyb. Míče od nás odskakovaly, nebyli jsme přesní ve finální fázi. Potřebovali jsme o jeden dotek navíc, netrefovali jsme hráče v meziprostorech. Na druhou stranu jsme dobře pracovali do defenzivy, Zlín jsme až na jednu, možná dvě situace do ničeho extra nepouštěli,“ zhodnotil pro diváky nezáživný duel.

Zlíňané neprohráli popáté za sebou a odvrátil hrozbu prvního sestupu od roku 2009. „Věřím, že to bude impulz pro příští sezonu. I když těžko můžeme konkurovat Spartě, Slavii nebo Plzni, zjistili jsme, že to jde. Snad se to ještě zvedne a příští rok nebudeme mít takové problémy jako letos,“ doufá Vrba.

Přerovský rodák by měl na Letné na základě opce zůstat a pokračovat v rozdělané práci. „Nebavili jsme se, že bych měl odejít,“ říká kouč.

S vedením se sejde už v pondělí. S generálním manažerem Zdeňkem Grygerou se budou bavit nejen o nové smlouvě, ale i kádru, ambicích. „Ještě jsem o tom s nikým nemluvil. Čekali jsme na to, jak to dopadne. Teprve se to spustí,“ uvedl. „Nevím, kdo prodlouží smlouvu, kdo přijde a kdo skončí. Teprve to probereme. Netvrdím, že všichni hráči zůstanou. Uvidíme, jaké budou možnosti,“ pokračuje.

Vrba si hlavně přeje otevřenou komunikaci a jasně daná pravidla. „Přijít musí hráči, o kterých něco víme,“ dodal na závěr.

MFK Vyškov – Trinity Zlín 0:0

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek – Orel (video). ŽK: Srubek, Dweh – Dostál. Diváci: 4500. První zápas: 0:1, Zlín se udržel v první lize.

Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Musa, Němeček – Dweh, Štěpánek (65. Touré) – Kanakimana (72. Lacík), Lahodný (72. Klesa), Alégué – Bayo (46. Vintr). Trenér: Kameník.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter – Kolář, Hrubý – Čanturišvili, Janetzký, Dramé (68. Vukadinovič) – Fantiš (88. Kovinič). Trenér: Vrba.

Michal Konečný