Umělka ve ValMezu bude mít nový povrch
Umělka ve ValMezu bude mít nový povrch
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Valašskomeziříčská radnice zahájila v těchto dnech další část opravy fotbalového hřiště s umělou trávou v areálu letního stadionu. Hotovo má být do poloviny října.

Áčko TJ Valašské Meziříčí hraje Moravskoslezskou divizi a daří se i mládežnickým celkům. Nejen oni přitom využívají k zápasům a tréninkům tzv. umělku. Její vytížení je maximální nejen přes den, ale také po setmění a to zejména v chladnějších měsících. Proto zde radnice loni vybudovala nové osvětlení s náklady 1,8 milionu Kč. „Nyní přišel na řadu také povrch samotného hřiště, který už bylo po cirka 15 letech provozu nezbytné vyměnit. Původní projektovanou cenu 18 milionů korun bez DPH se nám soutěží podařilo snížit na 10 milionů, za což jsme rádi. Zároveň máme podánu žádost o dotaci z Národní sportovní agentury, která by mohla pokrýt až 50 procent nákladů,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann. Vedle nového umělého trávníku tzv. třetí generace se hřiště dočká také branek, střídaček a oplocení. „Práce mají být hotovy v polovině letošního října. Poté bude možné hrát na umělce ligové soutěže do divize včetně, což by mělo pokrýt většinu potřeb našich fotbalistů,“ pokračoval místostarosta Nachtmann.

Tím však investice města v areálu letního stadionu nekončí. Radnice zde aktuálně buduje také 60 metrů hluboký vrt. Ten po napojení na stávající vodovodní rozvody poslouží k závlaze zdejších travnatých hřišť.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí