Ve ValMezu se poprvé uskutečnil ADRAběh
Ve ValMezu se poprvé uskutečnil ADRAběh
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Letos poprvé se u nás ve Valašském Meziříčí uskutečnil ADRAběh či chůze a to 2. října v 16 hodin od místního Domova pro seniory, kde jsme měli velmi příjemné zázemí.

„ADRAběhu“ se lidé mohli zúčastnit jak naživo svoji přítomností, tak i skrze virtuální běh po dobu od 28. září do 9. října. Naživo se nás setkalo něco málo přes 40, z toho byla asi polovina „běžců či chodců“. Této akce se účastnily všechny generace - od malých dětí až po starší lidi. Účastníci vyšli či vyběhli od Domova, pokračovali dále k Hospici, po schodech dolů k Bečvě, po značené cyklostezce obešli okruh 2,2 km. Skupinka ochotných Sokolů se zapojila do značení trasy, ale také do doprovodu imobilních klientů z Domova pro seniory. Jejich výběh byl nejdelší . Došli společně do Schlatauerovy cukrárny, kde prožili příjemný čas u kávy a vzájemného povídání.

V ADRA stánku se účastníci i kolemjdoucí mohli občerstvit Birellem, minerálkou či teplým čajem nebo horkou čokoládou. Také si mohli pochutnat na koláčích, které pro tuto akci připravila jedna ochotná dobrovolnice a darovaných proteinových tyčinkách RAW od firmy BOMBUS.

A co nás potěšilo na závěr? Nejenom to, že celá akce byla velmi přátelská a měli jsme možnost si popovídat s lidmi, kteří přišli podpořit dobrou věc. Nejen to, že Sokoli, kteří doprovázeli klienty Domova se nabídli pro další společné vycházky. Nejen to, že částka, která se vybrala na podporu dobrovolnictví po celé České republice překročila 250.000,--, ale také to, že člověk, který se zapsal do možnosti sbírat kilometry a „vyhrál“ tak pomyslný závod – uběhl 299 km, běžel za nás. A cenu, kterou vyhrál – poukaz na 1.000,-- do SANAsportu – se rozhodl darovat ve prospěch klientů místního Domova pro seniory.

Lidka Obadalová, koordinátor dobrovolníků, PR Dobrovolnické centrum ADRA