ValMez podporuje sport: Dotace za téměř 7 milionů
ValMez podporuje sport: Dotace za téměř 7 milionů
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – V průběhu ledna schvalovali valašskomeziříčští radní a zastupitelé přímou podporu ve sportovní a volnočasové oblasti. Celkem odsouhlasili dotace pro 19 žádostí.

„Každoročně u nás ve Valašském Meziříčí podporujeme sportovní aktivity pro všechny generace. Nejedná se přitom jen o budování nových sportovišť, ale také dotace na provoz těch stávajících či podporu dalších volnočasových činností. V rámci rady a zastupitelstva jsme v těchto oblastech letos rozdělili částku bezmála sedm milionů korun,“ řekl místostarosta Petr Nachtmann. V podprogramu Sportoviště se tak například jednalo o dotace na správu a údržbu loděnice, tenisového areálu či fotbalových hřišť v místních částech.

Samozřejmostí jsou i přímé dotace na činnost HC Bobři Valašské Meziříčí a TJ Valašské Meziříčí oddíl fotbalu. „Podporujeme ale například také provoz Vrtule – světa her a poznání či krajského centra talentované tenisové mládeže.

Nedílnou součástí jsou přímé dotace pro pořadatele významných sportovních akcí v našem městě, jakými jsou Valašská rally Valmez, mládežnický fotbalový turnaj Valmez Cup nebo tradiční Valašská laťka,“ vyjmenoval místostarosta Nachtmann. V podpogramu Vzdělávání rozhodli volení zástupci města například také o příspěvku na provoz Valašského ekocentra.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí