V Rožnově se i letos poběží T-mobile Olympijský běh
V Rožnově se i letos poběží T-mobile Olympijský běh
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Také v roce 2024 se město Rožnov pod Radhoštěm připojí k největší běžecké akci v zemi – T-Mobile Olympijskému běhu. Ten se uskuteční ve středu 19. června 2024 a v Rožnově se bude konat již poosmé. Hlavní závod startuje v celé České republice ve stejný čas – v 18.00 hodin. Běžci se mohou registrovat výhradně on-line a mohou tak učinit již nyní, a to na webu www.olympijskybeh.cz. Součástí jsou tradičně i dětské běhy.

V loňském roce se tradiční Olympijský běh konal 21. června za účasti celkem 333 rožnovských běžců (188 dospělých, 145 dětí). Olympijský den se slaví každý rok vždy 23. června, a nejbližší středa k tomuto datu patří právě známému T-Mobile Olympijskému běhu. Ten se letos uskuteční 19. června. Přihlásit se mohou běžci již nyní na stránkách www.olympijskybeh.cz a čekají na ně jako každý rok výhody za včasnou registraci.

Výše startovného pro dospělé účastníky činí do 31. března 200 Kč (varianta s funkčním tričkem 450 Kč), do 31. května 300 Kč (varianta s funkčním tričkem 550 Kč), do 7. června 350 Kč (varianta s funkčním tričkem 600 Kč) – po tomto termínu již nebude možné se registrovat. Dětské běhy jsou za symbolické startovné 30 korun za závodníka, možný je i dětský balíček se startovným a památečním tričkem za 230 korun.

Pro hlavní běh bude v Rožnově opět připravena pětikilometrová trasa, start závodu je u Hudebního altánu. Olympijský běh je největším během v ČR a část výtěžku ze startovného vždy putuje na Českou olympijskou nadaci. V loňském roce se díky T-Mobile Olympijskému běhu vybrala díky běžcům rekordní částka 970 000 korun.

Bližší informace o T-Mobile Olympijském běhu v Rožnově, včetně registrace a informací o variantách a balíčcích startovného, naleznete zde.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm