Biker Patrik Toman atakoval třetí desítku mezi světovou elitou
Biker Patrik Toman atakoval třetí desítku mezi světovou elitou
Na hranici třetí desítky dojel Patrik doslova "opískován" náročnými podmínkami závodu v Emirátech. foto: achiv závodníka

Val. Meziříčí – Nadějný český biker s valašskými kořeny Patrik Toman zahájil úspěšně sezónu v kategorii U23/Elite, v níž startuje letos poprvé. Začátkem února se v náročném závodě v Abu Dhabi, který nezvykle ztížil silný déšť, umístil na hranici třetí desítky a s 33. místem byl spokojen. Po následujícím soustředění ve Spojených arabaských emirátech bude ladit formu v Chorvatsku, cílem je prokousat se startovním polem co nejvýše.

I přes náročné podmínky a promáčený písek si vedl Patrik v Abu Dhabi velmi dobře. „Trénink na trati jsem jezdil v prachu a vedru, ale na den závodu začalo silně pršet a trať se náhle zcela změnila. Vypadalo chvíli, že se závod ani nepojede, protože v Abu Dhabi na déšť nejsou vůbec zvyklí. Jsem v kategorii prvním rokem, takže jsem startoval z poslední řady. Závod probíhal podle plánu a v cíli jsem skončil celkově na 33. místě a 8. v kategorii U23, což beru jako úspěch pro první závod," uvedl spokojeně Patrik Toman.

Valašskomeziříčský odchovanec se letos pokusí prosadit mezi absolutní špičku, po kvalitní přípravě vyhlíží ještě lepší umístění. „Loňskou sezónu jsem zakončil nešťastně pádem a zraněním v městském závodě v ulicích Valašského Meziříčí. Věřím, že smůlu jsem si vybral a letos bude sezóna tou šťastnou mezi nejlepšími bikery světa," uvedl Patrik Toman z týmu Head PRO TEAM OPAVA.

Mgr. Aleš Linduška