Trenéři učí ve vsetínských školách i letos
Trenéři učí ve vsetínských školách i letos
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Projekt Sportovní školství aneb Trenéři do škol má za sebou téměř dva roky realizace. Díky financování vsetínskou radnicí docházejí pravidelně do hodin tělesné výchovy na prvním stupni základních škol kvalifikovaní trenéři, jejichž úkolem a cílem je rozvinout u dětí kladný vztah ke sportu a také vylepšit jejich fyzickou zdatnost. Zejména kvůli pozitivní zpětné vazbě a spokojenosti s netradičním sportováním z řad dětí, rodičů, ředitelů škol i pedagogů, uvolnila městská pokladna z rozpočtu pro letošní rok na tuto aktivitu více než půl miliónu korun.

„Během období koronavirové pandemie, které se ve velké míře podepisovalo na fyzické zdatnosti dnešních školáků, jsme přemýšleli, jak přivést nenásilně děti k intenzivnějším pohybovým a sportovním aktivitám, jak jim ozvláštnit a zatraktivnit výuku tělocviku. Vznikl tak tento projekt, který má od samotného začátku kladnou odezvu od trenérů, dětí, jejich rodičů i pedagogů,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň, který má školství a sport ve své gesci, a dodal: „Pilotní část projektu jsme rozběhli na sklonku roku 2021, pokračoval poté i v loňském roce. Letos jsme na něj v rozpočtu vyčlenili 504 tisíc korun. Výuku s kvalifikovanými trenéry tak letos absolvuje celkem 63 tříd z prvního stupně.“

Radnice má momentálně zajištěny čtyři licencované trenéry, mezi nimiž jsou známé sportovní osobnosti, jako například bývalý olympionik v alpském lyžování Martin Vráblík nebo bývalý prvoligový fotbalista Lukáš Fujerik. „Projekt má několik benefitů. Především máme možnost kvalitně pracovat s dětmi v hodinách tělocviku, další výhodou je to, že se setkáváme zároveň i s jejich pedagogy a můžeme jim metodicky pomoci. Naším cílem je motivovat děti k radosti ze sportu a z pohybu a vést je k tomu, aby přijímaly sport jako součást každodenního života,“ shrnul své poslání Martin Vráblík.

Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín