Trenér Pavel Vrba ve Zlíně skončil. Klub skládá nový realizační tým
Trenér Pavel Vrba ve Zlíně skončil. Klub skládá nový realizační tým
Známý trenér Pavel Vrba ve Zlíně skončil. foto: FC Zlín

Zlínský kraj – Trenér Pavel Vrba už není trenérem fotbalového Zlína. Rozhodlo o tom klubové představenstvo na svém mimořádném pondělním zasedání. Složení nového realizačního týmu bude oznámeno v následujících dnech.
Devětapadesátiletý trenér Pavel Vrba přišel na Letnou na začátku letošního roku. S ševci absolvoval zimní přípravu, na jaře je dovedl k záchraně FORTUNA:LIGY.

V nové sezoně ale nedokázal se svým týmem na úspěšnou nadstavbovou část a baráž navázat, našemu týmu se na podzim nedařilo, i proto se vedení klubu rozhodlo ke změně na pozici hlavního kouče.

„Vedení klubu tímto děkuje Pavlu Vrbovi za odvedenou práci pro zlínský fotbal a v dalším angažmá mu přeje jenom to nejlepší,“ uvedl viceprezident FC Zlín Zdeněk Grygera.

Vrba největší úspěchy slavil s Plzní, s níž získal tři ligové tituly a třikrát si s ní zahrál skupinu Ligy mistrů. Reprezentaci trénoval od prosince 2013 do června 2016 a dovedl ji na mistrovství Evropy.

Působil také na Slovensku u týmů Púchova a Žiliny, v bulharském Ludogorci Razgrad a krátce vedl ruskou Machačkalu.

Nyní se řeší, kdo mužstvo po Vrbovi převezme. Jisté je, že regionální klub sáhne po trenérovi z okolí, který zná prostředí i zdejší mladé hráče.

Zlín se potřebuje rychle vzchopit. Po dvanácti kolech české nejvyšší soutěže je na posledním šestnáctém místě tabulky, naposledy doma prohrál s Mladou Boleslaví 5:9.

Nový trenér si odbude těžkou premiéru v sobotu v Olomouci.

Michal Konečný