Hejtman s radním pro sport přijali úspěšné mladé kanoisty z Ostrožské Nové Vsi
Hejtman s radním pro sport přijali úspěšné mladé kanoisty z Ostrožské Nové Vsi
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Mladé kanoisty z Ostrožské Nové Vsi, kteří dosáhli vynikajících úspěchů na letošním Mistrovství Evropy juniorů a do 23 let, přijali dnes v sídle Zlínského kraje hejtman Radim Holiš společně s radním pro mládež a sport Jiřím Jarošem. Kláru Studničkovou, Ondřeje Prchlíka a Jiřího Zalubila na krajský úřad doprovodil jejich trenér Vít Pjajčík.

„Z úspěchů našich mladých kanoistů máme velkou radost, proto jsme je pozvali, abychom jim poděkovali za vzornou reprezentaci a popřáli hodně zdaru do budoucna. Současně jsme si s nimi popovídali o jejich dojmech z evropského mistrovství, o tom, jak se připravují na závody, i o jejich dalších sportovních plánech a snech. Také jsme jim nabídli pomocnou ruku kraje při rozvoji areálu loděnice v Ostrožské Nové Vsi,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

„Ostrožská Nová Ves je tradiční líhní kanoistických talentů, což se potvrdilo i na letošním Mistrovství Evropy. Děkuji všem, kteří se na tom dlouhodobou, poctivou a tvrdou prací podílejí,“ doplnil radní Jiří Jaroš.

Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice juniorů a do 23 let se uskutečnilo v portugalském Montemor o´ Velho na konci letošního července. Ondřej Prchlík získal titul mistra Evropy ve čtyřkajaku na olympijské trati na 500 metrů. Na stejné trati vybojovala Klára Studničková v deblkanoi bronz. Jiří Zalubil se radoval rovněž z evropského titulu, a to v závodě deblkanoí na 1 kilometr.

Na začátku července všichni tři startovali také na Mistrovství světa juniorů a do 23 let v italském Auronzu. Ondřej Prchlík se stal vicemistrem světa, Jiří Zalubil skončil těsně na čtvrtém místě a Klára Studničková pátá. Na sklonku srpna pak Jiří Zalubil na Mistrovství světa dospělých v německém Duisburgu obsadil desáté místo na deblkanoi.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje