Skvělý squashista Panáček na turnaji ve Švýcarsku těsně prohrál ve finále
Skvělý squashista Panáček na turnaji ve Švýcarsku těsně prohrál ve finále
Dalšího parádního výsledku dosáhl uherskohradišťský squashista Marek Panáček. foto: Irena Vanišová

Zlínský kraj – Dalšího parádního výsledku dosáhl Marek Panáček. Český squashista se dostal do finále Swiss Openu v Usteru. Na turnaji s dotací 6000 USD nestačil pouze na Angličana Bena Smithe, se kterým prohrál v pěti setech.
„Finále bylo složité pro mě i pro soupeře. Chvíli jsem byl na koni já, chvíli on. Oba dva jsme během zapasu měnili taktiku a myslím si, že byl dokonce unavenější než já. Bohužel pro mě zahrál několik úderů, které nešly vybrat a dostal sebevědomí, které si udržel až do konce zápasu,“ hodnotil Panáček, pro kterého to byl postup do druhého finále na okruhu PSA.

Dvacetiletý squashista z Uherského Hradiště má za sebou skvěle odehraný turnaj. Vždyť v něm vyhrál čtyři zápasy, porazil prvního nasazeného – Yannicka Wilhelmiho. Ten je na 95. místě světového žebříčku.

„Turnaj celkově hodnotím pozitivně. Mám radost z předvedené hry, ale hořkost porážky ve finále budu chvíli vstřebávat. Trenéři i já jsme se shodli, že se nám turnaj podařil, ale je potřeba se poučit z chyb a začít na nich pracovat,“ dodal Panáček, který nastoupil do nedělního finále ve Švýcarsku energicky. Jako vždycky…

A proti Angličanovi Benu Smithovi vyhrál první set. Po kurtu se skvěle pohyboval a zakončoval. A navíc velmi účelně zkracoval. „Snažil jsem se hrát hru, na které jsem zakládal celý turnaj. Myslím si, že moje údery neměly ve finále takovou kvalitu jako v předchozích zápasech a na takového hráče to bohužel nestačilo,“ smutnil Panáček, který se pak s vysokým Angličanem dostával do problémů. Druhý set prohrál, ten třetí ale těsně získal. Další už ale byly v režii hbitého Smithe.

I tak je jeho druhá finálová účast úspěchem. „Mám z toho upřímně velkou radost. Trénujeme tvrdě a takový výsledek nám ukazuje, že pracujeme správně. Snažím se navazovat na takové výsledky a doufám, že se mi to bude dařit,“ dodal Panáček, kterého v listopadu čeká turnaj ve francouzském Niortu a pak nejspíš poslední PSA turnaj v tomto roce v Kluži.

Swiss Open (turnaj kategorie PSA Challenge s dotací 6000 USD) – Uster (Švýcarsko), finále: Ben Smith (Angl.) – Marek Panáček (ČESKO) 3:2 na sety (-6, 3, -11, 7, 4)

Michal Konečný