První Dán na Lapači. Hokejisty Vsetína posílil reprezentační obránce Mads Larsen
První Dán na Lapači. Hokejisty Vsetína posílil reprezentační obránce Mads Larsen
foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Hokejisté Vsetína získali zajímavou zahraniční posilu. Defenzivu Valachů vyztuží Mads Larsen. Dánský reprezentant na Lapači podepsal jednoletý kontrakt s roční opcí.
„Pocity po podpisu jsou příjemné, jsem tady pár dní a vše vypadá velmi dobře. Než jsem podepsal, mluvil jsem s přáteli z Česka a všichni se shodli na pozitivním hodnocení Vsetína. Mluvili především o skvělých fanoušcích a vysokých ambicích klubu. Dobře se mi to vše poslouchalo a moc se těším, až se pustíme do práce,“ uvedl po podpisu smlouvy první Dán v historii vsetínského klubu.

Osmadvacetiletý Larsen se narodil v dánském Herningu, kde také hokejově vyrůstal. V 18 letech vedla jeho hokejová kariéra do Švédska, kde nastupoval v mládežnických týmech Malmö Redhawks.

V mládeži byl pravidelně povoláván do reprezentačních výběrů rodné země, zahrál si například na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2015 a členem širšího kádru národního týmu Dánska je dodnes.

Po několika štacích ve Švédsku a Dánsku se Larsen přesunul do rakouského Lustenau, se kterým nastupoval v Alpské hokejové lize.

V posledních sezonách platil vždy za ofenzivně laděného obránce, v Lustenau během loňského ročníku nastřádal 33 kanadských bodů ve 34 odehraných utkání.

„Sledovali jsme obránce, kteří byli dostupní na trhu. Potřebovali jsme obránce praváka směrem k přesilovým hrám. Z hráčů, které jsme sledovali nám nakonec Mads Larsen vyšel jako nejlepší varianta. Myslíme si, že to je přesně ten typ hráče, kterého potřebujeme. Je pohyblivý, je to profík, velmi dobrý na puku. Je zvyklý hrát přesilovou hru, ve statistice plus mínus eviduje dlouhodobě velmi dobré hodnoty. Každý rok navíc hraje v dánském národním týmu, takže věříme, že pro Vsetín bude kvalitní posilou,“ je přesvědčený trenér Vsetína Luboš Rob.

Michal Konečný