Noční stopa Valachy v sobotu bude! Kvůli nedostatku sněhu se přesune do biatlonové arény
Noční stopa Valachy v sobotu bude! Kvůli nedostatku sněhu se přesune do biatlonové arény
Biatlonová aréna Velké Karlovice. foto: Valachy tour

Velké Karlovice – Už to málem vypadalo, že se běžkařský závod Noční stopa Valachy kvůli nedostatku sněhu letos neuskuteční. Milovníci bílé stopy ale v sobotu 3. února o závod nakonec nepřijdou – přesune se do karlovického biatlonového areálu s uměle zasněžovaným okruhem.

Závodit se bude na kratší vzdálenosti a uskuteční se zde i dvě předzávodní projížďky s patronkou Noční stopy, Evou Vrabcovou Nývltovou, trojnásobnou účastnicí zimních olympijských her. Projížďky jsou přístupné závodníkům i široké veřejnosti včetně dětí, začnou v 11:00 a 14:00.

„Letošní rok je pro nás extrémní, počasí nás úplně zradilo. Málo sněžilo, leden byl navíc nebývale teplý, takže na loukách chybí souvislá vrstva sněhu potřebná pro kvalitní úpravu stopy. Už jsme se smířili s tím, že letos poprvé za 12 let existence Valachy tour budeme muset závod zrušit, ale v poslední chvíli přišla velkorysá nabídka biatlonového klubu SKB Velké Karlovice a obce. Nesmírně si toho vážíme. I když se délka trasy zkrátí, důležité je, že závod přece jen bude a naši příznivci o svou oblíbenou akci nepřijdou,“ uvedl hlavní pořadatel DATART Valachy tour Bohuslav Komín.

Až do čtvrtku 1. února mohou sportovci využít snížené startovné při registraci na www.valachytour.cz. Přihlášení bude možné i na místě v den závodu.

Noční stopa Valachy se po přesunu do biatlonové arény zkrátí z obvyklých 7,5 a 15 km na 4 km, které se poběží ve čtyřech kilometrových okruzích. Závody Franz Josef Kaiser Dětské Valachy tour pak budou na 1 až 2 kilometry podle věku. Start je jako obvykle intervalový, a to po 30 sekundách – pro dětské závody od 15 hodin, pro dospělé od 16 hodin.

Zázemí a doprovodný program včetně vyhlášení vítězů zůstává u nedalekého hotelu Galik, kde bývá za obvyklých podmínek start i cíl.

„Především pro děti tu chystáme na sobotní odpoledne zábavný program: hry na běžkách, snowtubingové kruhy i zábavu a herní zóny našich partnerů uvnitř hotelu Galik. Zváni jsou závodníci i široká veřejnost, zkrátka kdokoli, kdo si chce užít čas plný sportování a zábavy. Uvnitř v Galiku je možné se zahřát a občerstvit, mimo jiné i čerstvými valašskými frgály z místní pekárny, a proběhne tu i vyhlášení výsledků a závěrečná tombola,“ doplnil Bohuslav Komín.

Harmonogram NOČNÍ STOPY VALACHY 2024

11:00 – I. vyjížďka s Evou Vrabcovou-Nývltovou v biatlonové aréně
12:00 – Zahájení prezence a registrace: děti (do 14 hodin) i dospělí (do 15 hodin) – hotel Galík
12:00 – Doprovodný běžkařský program u hotelu Galíku
14:00 – II. vyjížďka s Evou Vrabcovou Nývltovou v biatlonové aréně
15:00 – Start Franz Josef Kaiser dětské Noční stopy Valachy v biatlonové aréně
16:00 – Start NOČNÍ STOPY VALACHY – dospělí v biatlonové aréně
18:00 – Společné vyhlášení a tombola v hotelu Galík (děti i dospělí)

Kateřina Nosková