Letošní sezona pro Vsetín končí. Šesté finále rozhodla jediná branka, do baráže míří Jihlava
Letošní sezona pro Vsetín končí. Šesté finále rozhodla jediná branka, do baráže míří Jihlava
Šesté finále rozhodla jediná branka, do baráže postupuje Jihlava. foto: VHK ROBE Vsetín

Vsetín – Valaši mířili na Vysočinu s jasným cílem a tím bylo vrátit sérii zpět na Lapač k rozhodujícímu duelu. Jenže znovu jako v předcházejících duelech, i tentokrát se radoval z vítězství tým, který obstaral první branku v utkání. Tu měl na svědomí v 18. minutě utkání Filip Seman, jehož trefa se navíc ukázala jako rozhodující. Vsetín ve zbytku utkání marně hledal recept na brankáře Žukova a letošní sezona pro něj končí. Do baráže o Tipsport extraligu postupuje jihlavská Dukla.
Jihlava do domácího utkání nastoupila aktivně a pomohlo jí také vyloučení Smetany, jenž fauloval vysokou holí a vysloužil si trest na 2+2 minuty. V dlouhé přesilové hře měl největší příležitost po střele Kowalczyka Zadražil, ale na hranici brankoviště nedokázal Málka prostřelit mezi betony. Vsetín se následně ubránil bez inkasované branky.

Domácí však byli aktivnějším i při plném počtu hráčů, Kachyňa našel před Málkem dobře postaveného Harkabuse, ale ten si nedokázal puk ideálně srovnat na holi a vsetínského brankáře nepřekonal. Pak už se k první vážnější příležitosti dostal i Vsetín. Rob s Venkrbcem postupovali do přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný z voleje na Žukova nevyzrál, ke střele se dostal ještě Rob, ale ani on pozorného brankáře Dukly neprostřelil.

Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, udeřila Dukla po aktivním forčekingu, ze kterého těžil Menšík, jenž našel před Málkem Filipa Semana a ten bekhendem pod horní tyč otevřel skóre utkání. Valaši pak dostali možnost přesilové hry, ale do první sirény už se skóre neměnilo.

Druhá třetina nepřinášela příliš brankových příležitostí. To mohl narušit Skořepa chvílí před polovinou základní hrací doby se dostal k odraženému puku po vhazování před Málkem, ale z bezprostřední blízkosti vsetínského brankáře nepřekonal. Zanedlouho si na Štacha nedovoleně počínal Čachotský a rozhodčí poslali Jihlavu do čtyř. Nabízenou přesilovou hru však hosté nepotrestali.

Slibnou příležitost ke srovnání měl po úspěšném napadání Roba Vlach, ale svou kličku do bekhendu nedotáhl a Menšík po zákroku Žukova odpálil puk do bezpečí. Vyrovnání hosté neslavili ani v posledních vteřinách druhé třetiny, po střele Smetany skákal puk v brankovišti, ale znovu pozorná jihlavská obrana krizovou situaci ustála a i po dvou třetinách platil nejtěsnější možný rozdíl ve prospěch domácího mužstva.

Vsetín se ani ve třetí třetině nedostal k výraznějšímu náporu nebo spíš k brankové příležitosti, která by zaváněla vyrovnávací trefou. Naopak Jihlava celkem v poklidu kontrolovala své jednobrankové vedení, které navíc mohla navýšit, když si slibné příležitosti vytvářel aktivní Helt. Velmi blízko ke druhé trefě byl po přihrávce Harkabuse Zadražil, ale Málek se stačil včas na brankovišti orientovat a zasáhnout. Valaši si možnost závěrečného náporu zkomplikoval vyloučením Bergera. V přesilové hře byl blízko k rozhodnutí kapitán Skořepa a po něm i Helt, ale vsetínská obrana krušné chvíle ustála.

V závěru vrhl Vsetín veškeré síly do útoku, minutu před třetí sirénou odvolal brankáře Málka, ale kýžené vyrovnávací branky se nedočkal. Vítězem Chance ligy se tak stala Dukla Jihlava.

CHANCE LIGA:

DUKLA JIHLAVA – VHK ROBE VSETÍN 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Seman (Menšík, Brož). Rozhodčí: Pešina, Wagner – Polonyi, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5024. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 1:0.

HC Dukla Jihlava: Žukov – Mareš, Bilčík, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Čermák, Juda.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Š. Jenáček, Jerofejevs, J. Jenáček, Štach, Vosátko – Jonák, Pšurný, Hořanský – Berger, Vlach, Zeman – Gago, Venkrbec, Rob – Vítek, Březina, Klímek.

Zuzana Gregůrková