Běžci v Otrokovicích odběhli přes tři tisíce kol. Výtěžek šel na obnovu chaty Tesák
Běžci v Otrokovicích odběhli přes tři tisíce kol. Výtěžek šel na obnovu chaty Tesák
foto: Město Otrokovice

Zlínský kraj – Splnili stanovený cíl a ještě se pořádně protáhli. Účastníci sobotní akce s názvem 2022 kol v Otrokovicích a virtuální běžecký festival zdolali na Novém stadionu na Baťově více než tři tisíce okruhů a celkem absolvovali dvanáct set kilometrů. Penězi vybranými ze startovného pak podpořili obnovu turistické chaty Tesák v katastru obce Rajnochovice, která před nedávnem vyhořela.
„Naše výzva byla jasná. Proběhněte se na našem stadionu nebo kdekoliv jinde na světě, pošlete nám váš výkon a my jej započítáme do celkového výsledku. Cílem bylo naběhat během čtyřiadvaceti hodin co nejvíce kilometrů pro dobrou věc,“ přiblížil jeden z organizátorů Michal Petřík.

Počítaly se výkony zaběhlé od sobotní půlnoci do následující půlnoci s tím, že slavnostní start byl na Novém stadionu v 7:30 ráno.

Tam se sešli vytrvalostní i rekreační běžci, kdy nejdelší úsek uběhlý jednotlivcem odpovídal maratonu a půl, tedy 63,3 km, 158 kolům v podání jednoho z otců myšlenky běžeckého mítinku Pavla Rašky.

Akce se zúčastnila také řada chodců, rodičů s kočárky i několik psů, kteří klusali spolu s páníčky.

Na místě se podařilo 98 účastníkům uběhnout 2581 koleček, zbytek organizátoři připsali virtuálně z běhů mimo stadion.

„V loňském roce jsme přibližně v tomto období vyhlásili výzvu 2021 koleček. Myšlenka se rozšířila a byla veřejností vnímána velmi pozitivně. Proto jsme se rozhodli ji zopakovat v letošním roce a s opakováním počítáme i za rok. To poběžíme 2023 kol. Rozhodli jsme se, že rozběháme Otrokovice a každý rok nasměřujeme výtěžek tam, kde je to právě třeba,“ prohlásil Petřík.

Na start se mezi prvními postavila i starostka města Otrokovice Hana Večerková, která v začátku dne odběhla padesát koleček, poté přidala dalších pětadvacet, aby po celý den pomáhala organizátorům na místě.

„Nemohla jsem si tuto příležitost nechat ujít. Běhání je jedna z mých oblíbených aktivit. Navíc k místní běžecké komunitě mám osobně velmi blízko,“ dodala s úsměvem Večerková.

Michal Konečný, zlin.cz