Kroměříž zářila barvami. Vybarvený běh si užilo přes 1400 lidí
Kroměříž zářila barvami. Vybarvený běh si užilo přes 1400 lidí
foto: web města Kroměříž

Zlínský kraj – Po dvouleté pauze se do města opět vrátil oblíbený Vybarvený běh. Akci, při které nejde o čas a pořadí, ale o zábavu a radost z pohybu, si nenechalo ujít 1431 lidí.
„Mám obrovskou radost z toho, že lidé přišli a že jsme si Vybarvený běh po odmlce vynucené koronavirem opět společně užili. Je vidět, že nám všem Vybarvený běh už hodně chyběl,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Akce se letos v Kroměříži konala popáté. Účastníci barvami na svém těle a ošacení rozhodně nešetřili. Na 4,5 kilometru dlouhou trasu se vydali lidé všech generací, od malých dětí v kočárcích až po jejich prarodiče. Čekala je stanoviště, na kterých na ně pořadatelé házeli barvy, na jiných zase lidé probíhali skrze bublinky či balónky. Běžcům přálo počasí, sice bylo pod mrakem, ale během závodu nepršelo. Vybarvený běh pokračoval doprovodným programem, kterému vévodily večerní koncerty Barbory Polákové a kapely Tata Bojs.

Akce je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Vybarvený běh je již nedílnou součástí turistické sezony ve městě, kterou minulý týden odstartovala oslava Dne dětí na letišti a také klání dračích lodí na Bágráku. Další akcí bude velké setkání fotbalových legend nazvané Kanonýři v Kroměříži, které se uskuteční na fotbalovém stadionu v Obvodové ulici 18. června.

Na 29. června je pak plánováno otevření relaxační zóny na Velkém náměstí.

Zuzana Gregůrková