Kraj posílá další podporu do sportu. Mezi sportovce rozdělí přes 24 milionů
Kraj posílá další podporu do sportu. Mezi sportovce rozdělí přes 24 milionů
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Částkou 15,5 milionu korun podpoří Zlínský kraj ve hrací sezoně 2023/2024 celkem 14 sportovních celků, které soutěží v nejvyšších a druhých nejvyšších ligách. Dalších 8,8 milionu korun uvolní hejtmanství na podporu sportovní infrastruktury, tedy na budování a rekonstrukce sportovišť a sportovního zázemí. Rozhodla o tom Rada Zlínského kraje na svém posledním zasedání.

„Jako kraj podporujeme zejména mládežnický sport, například jsme otevřeli několik sportovních akademií, které vychovávají nadějné talenty. Abychom mladé sportovce udrželi v regionu, musí mít úspěšní junioři možnost nastartovat a pokračovat ve sportovní kariéře u celků, které hrají nejvyšší soutěže. Je tedy namístě jim pomoct. Stejně tak musí mít děti a mládež kde sportovat, proto podporujeme i opravy a budování sportovišť napříč regionem,“ řekl Jiří Jaroš, radní Zlínského kraje pro sport a mládež.

Podpořenými oddíly jsou fotbalové týmy z Uherského Hradiště, Zlína a Kroměříže, hokejové kluby Zlína a Vsetína, celky házené ze Zlína, Zubří, Vsetína, Otrokovic a Kunovic, dále zlínští basketbalisté a volejbalisté.

Dalších 8,8 milionu korun poskytne kraj na modernizaci sportovišť. Mezi podpořenými projekty jsou například výstavba budovy se zázemím pro biatlonový areál ve Velkých Karlovicích za více než 2,5 milionu korun, oprava fotbalového hřiště v Rožnově pod Radhoštěm za 2,3 milionu a rekonstrukce sportovní haly ve Starém Městě za 2,2 milionu korun. Celkem hejtmanství podpoří 8 projektů. Uvolnění financí musí ještě potvrdit Zastupitelstvo Zlínského kraje, jehož nejbližší zasedání je naplánováno na 6. listopadu.

V rámci podpory sportovní infrastruktury v kraji bude od pondělí 30. října spuštěn také příjem žádostí v novém dotačním programu. Více informací zájemci najdou na https://zlinskykraj.cz/dotace/mas07-23-podpora-sportovni-infrastruktury-na-uzemi-zlinskeho-kraje.

V roce 2023 Zlínský kraj schválil pro oblast mládeže a sportu dotace v celkové výši přesahující 55 milionů korun. Z toho 41,3 milionu na činnost a rozvoj mládežnického sportu, téměř 5 milionů na podporu sportu v obcích do 3 tisíc obyvatel, 5 milionů na jednorázové projekty a necelé 4 miliony korun na individuální dotace.

Mgr. Vladimír Dostálek, Krajský úřad Zlínského kraje