Hokejový brankář Kořének si zachytá na zimní univerziádě v americkém Lake Placid
Hokejový brankář Kořének si zachytá na zimní univerziádě v americkém Lake Placid
foto: David Peška

Zlínský kraj – Brankář PSG Berani Zlín Michal Kořének byl nominován do univerzitního hokejového výběru České republiky na Zimní světové univerzitní hry. Sportovní svátek vysokoškoláků se uskuteční ve Spojených státech ve dnech 12. - 21. ledna 2023 ve středisku Lake Placid. Dvaadvacetiletý zlínský odchovanec působí v letošní sezoně v druholigovém Vyškově.
Český univerzitní výběr má sraz 5. ledna na zimním stadionu ve Slaném a po přípravném kempu se poté přesune za oceán do dějiště světového svátku vysokoškoláků. Startovat na akci mohou současní studenti vysokých škol i absolventi, ale ti jen v případě, že od získání diplomu neuplynulo více než 365 dnů. Dalším předpokladem je, že jsou narozeni v době od 1. 1. 1998 do 31. 12. 2005.

V mužském hokejovém turnaji se představí celkem dvanáct celků. Svěřenci hlavního trenéra Jaroslava Lišky se utkají ve skupině se Švédy, Japonci, Lotyši, Kanadou a Ukrajinou. Do vyřazovací části čtvrtfinále playoff postoupí z obou skupin pouze dvě nejúspěšnější mužstva.

Talentovaný Kořének plní v posledních sezonách u týmu Beranů roli třetího gólmana. Křest si odbyl v seniorské extralize při domácím zápase se Spartou v lednu 2021. V extralize odchytal celkem 6 zápasů, ve kterých měl průměr 4,29 gólů na zápas a procento úspěšnosti 87,24%. V Chance lize nastoupil ve dvou zápasech za Havířov. Ve druhé lize si připsal 54 utkání za týmy Valašského Meziříčí, Hodonína, Moravských Budějovic a Vyškova.

Kořének odchytal v letošní sezoně v pozici jedničky druholigového Vyškova zatím 17 zápasů s průměrem 2,89 gólů na zápas.

Michal Konečný