Hokejisty Vsetína posílil útočník Klhůfek: Vím, že se ode mě hodně čeká
Hokejisty Vsetína posílil útočník Klhůfek: Vím, že se ode mě hodně čeká
Hokejisty Vsetína posílil zkušený třicetiletý útočník Pavel Klhůfek. foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Hokejisté Vsetína získali další posilu do útoku. Kádr týmu VHK ROBE doplnil útočník Pavel Klhůfek. Třicetiletý zlínský odchovanec má zkušenosti z české nejvyšší soutěže, hrával Chance ligu i mezinárodní EBEL ligu, poslední tři sezony strávil ve slovenských Košicích.
„Pavel má všechny předpoklady pro to, aby byl tahounem mužstva a jednou z nejvýraznějších osobností týmu, který na novou sezonu tvoříme. Věříme, že tyto ambice v průběhu sezony naplní. Má dobré zakončení i nahrávku, je komplexní hokejista,“ uvedl hlavní trenér VHK ROBE Vsetín Roman Stantien.

Celek z Valašska Klhůfka oslovil v době dovolené. Jelikož jej nabídka zaujala, dohodl se na Lapači na novém angažmá.

„Oslovil mě zájem a rychlé jednání ze strany klubu, stejně tak se mi líbí tým, který se ve Vsetíně tvoří. Velmi rychle jsme se domluvili také na podmínkách. Dlouho jsem Chance ligu nehrál, ale sledoval jsem ji na dálku. Těším se na novou sezonu a je to pro mě zase nová výzva,“ říká Klhůfek.

I když poslední tři roky strávil na východě Slovenska v Košicích, většinu hráčů z Chance ligy z minulosti dobře zná.

„Když jsem sledoval nějaké zápasy, bylo to i proto, že jsem měl v jednotlivých klubech kamarády nebo známé. Samozřejmě jsem sledoval i loňské finále Vsetína proti Jihlavě. V televizi nebo v online streamu to vypadá jinak než na ledě, takže nějaké závěry jsem si pro sebe nedělal. Na soupeře jako takové jsem se nezaměřoval, k tomu dojde až postupem času,“ uvedl.

Vsetínu chce pomoct k naplnění cílů. „Vím, že se ode mě hodně čeká. Mám to takto mnohem radši, než kdybych si to měl přijít jenom zkusit a nic konkrétního by nezaznělo. Věřím, že budu jedním z nosných hráčů,“ přeje si.

Michal Konečný