Hokejisté Vsetína v přípravě zdolali Přerov, zkouší další nové hráče
Hokejisté Vsetína v přípravě zdolali Přerov, zkouší další nové hráče
foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Hokejisté Vsetína jediný přípravný duel proti českému soupeři zvládli vítězně. Valaši v úterním přípravném zápase porazili domácí Přerov 3:1. Branky hostujícího týmu zaznamenali Hořanský, Bláha a Jandus, za Zubry skóroval bývalý útočník Robe Březina.
Vsetínští trenéři pojali duel proti Přerovu znovu jako kondiční a nasadili do hry tři útočné formace. Zelenožlutým se podařilo v každé třetině jednou brankově prosadit a Zubrům povolili pouze jedno vyrovnání v úvodní periodě.

Černou kaňkou vítězného utkání je zranění testovaného obránce Rayena Petrovického. Naopak spolehlivý výkon předvedl brankář Maxim Žukov a první trefu ve vsetínském dresu zaznamenal Tomáš Jandus.

Vedení Robe i nadále řeší podobu kádru, který se stále mění. Na Lapači skončil Jan Kučera, o budoucnosti Romana Vaňa se bude jednat v tomto týdnu.

„Honzu Kučeru jsme viděli, ale zatím jsme se na dalším působení nedomluvili. Nicméně o něm víme a víme taky o jeho kvalitách mladého hráče. Roman Vaňo je pravák, vysoký útočník. V určitých situacích nás zaujal, ale v kontextu toho, jak máme postavené mužstvo, jednáme tak, že by mohl možná hrát ve Valašském Meziříčí a mít střídavé starty k nám. Hráč by o to měl zájem a tento týden proběhne jednání,“ uvedl na oficiálním webu asistent trenéra Valachů Luboš Rob starší.

Do přípravy s loňským finalistou Chance ligy se naopak zapojila dvě nová jména, Slovinec Erik Svetina a Slovák Rayen Petrovický.

„Erik je mladý hráč, na něhož jsem dostal doporučení od Roka Pajiče, se kterým jsem působil v Českých Budějovicích,“ vysvětlil Rob. „Rayen je obránce, vysoký hráč, mladý, má zkušenosti z druhé nejvyšší finské soutěže. Máme možnost ho vyzkoušet,“ dodal Luboš Rob.

Další přípravné utkání čeká Valachy ve čtvrtek na ledě Trenčína.

Přípravný hokej –

HC ZUBR PŘEROV – VHK ROBE VSETÍN 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Březina (Doležal) – 5. Hořanský (Kern, Ondračka), 39. Š. Bláha (Svetina), 55. T. Jandus (Kern, Hořanský). Rozhodčí: Grygera, Maťašovský – Čelechovský, Komínek.

Přerov: M. Stuchlík – Kudělka, Černý, Krisl, F. Němec, Adámek, Cubo, Hanák – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Nemec – Goiš, Zembol, Tarnoczy – Chludil, Hradil, K. Stuchlí.

Vsetín: Žukov – Ondračka, Staněk, Š. Jenáček, Petrovický, Hryciow, Ďurkáč – T. Jandus, Kern, Hořanský – Š. Bláha, Dědek, Svetina – Melenovský, Matějček, Koláček.

Michal Konečný