Hokejista Kucharczyk ukončil kariéru. Ve Vsetíně bude trénovat mládež
Hokejista Kucharczyk ukončil kariéru. Ve Vsetíně bude trénovat mládež
Dvaačtyřicetiletý hokejista Radim Kucharczyk ukončil hráčskou kariéru. foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Jedna éra končí, další začíná. Hokejista Radim Kucharczyk ukončil bohatou hráčskou kariéru a přesune se k mládeži Vsetína. Rodák z Valašska se stal hlavním trenérem žáků páté třídy a asistentem u deváťáků.
„S ohledem na svoji úspěšnou kariéru může být Radim pro trenérský tým VHK velkým přínosem,“ sdělil šéftrenér mládeže VHK Jiří Weintritt.

„Chci se v nové roli co nejdříve zapracovat a předat dětem co nejvíc ze svých hráčských zkušeností,“ uvedl Kucharczyk.

Dvaačtyřicetiletý rodák ze Vsetína začal s hokejem na Lapači. Prošel mládežnickými výběry valašského klubu, v extraligovém týmu debutoval 16. března 1999. Nastoupil tehdy do posledního utkání základní části extraligy proti Kladnu (7:3). V roce 2001 coby jednadvacetiletý pomohl Vsetínu k šestému mistrovského titulu a v následujících dvou letech již patřil k pilířům základní sestavy.

V prosinci 2002 si dokonce zahrál za reprezentaci na ruském turnaji Baltica. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá, když v sezoně 2003/2004 působil ve finském Ilves Tampere.

Výraznou stopu Kucharczyk zanechal ve Znojmě a především v Olomouci. Na Hané působil s přestávkami devět sezon, pomohl klubu vybojovat nejvyšší soutěž a v té se etablovat. V roce 2016 se vsetínský odchovanec po třinácti letech vrátil domů. Na Lapači se znovu sešel s trenérem Jiřím Dopitou, se kterým dříve sdílel hráčskou kabinu ve Vsetíně, Znojmě a Olomouci.

V cestě za postupem do první ligy nasbíral v 50 duelech 75 kanadských bodů. Celkově za Vsetín nastřílel 129 gólů, což z něj činí 5. nejlepšího kanonýra klubové historie. Poslední utkání kariéry sehrál letos 7. dubna v rámci třetího finálového duelu proti Jihlavě ve věku 42 let coby vítěz všech ligových soutěží v republice.

„Přiznám se, že na vzpomínání moc nejsem. Ale mám čtyři osobní milníky, které mě těší. První je, že jsem si zahrál za reprezentaci. Druhý, že jsem poznal zahraniční angažmá. Třetí představuje Olomouc a postup do extraligy. A čtvrtý je návrat na Vsetín s cílem vytáhnout to z druhé ligy do první. To se nám podařilo. Teď je vsetínský kádr rok co rok silnější a jsem rád, že se drápe tam, kde by měl být,“ bilancoval Kucharczyk, jenž se nyní přesune k trénování mládeže ve Vsetíně.

Tedy v klubu, který jej před lety vychoval pro vrcholový hokej.

MILNÍKY HOKEJOVÉ KARIÉRY RADIMA KUCHARCZYKA

16. března 1999 – debut za extraligový tým Vsetína (ve věku 19 let)

2001 – extraligový titul se Vsetínem

2002 – starty za reprezentaci na turnaji Baltica

2002/2003 – angažmá ve finském klubu Ilves Tampere

2014 – postup s Olomoucí do extraligy

2017 – postup se Vsetínem do první ligy

23. září 2019 – gól s pořadovým číslem 100 za Vsetín (Kadaň – Vsetín 2:7)

7. dubna 2022 – poslední utkání kariéry (ve věku 42 let)

Michal Konečný