Domácí propadák! Berani jsou po prohře se Slavií mimo postupové příčky do play-off
Hokejisté Zlína doma nestačili na Slavii, které ostudně prohráli 0:4. foto: PSG Berani Zlín

Zlín, Vsetín – Tohle byla ostuda, velký propadák. Hokejisté Zlína po mizerném výkonu prohráli ve 36. kole Chance ligy s pražskou Slavií 0:4 a odevzdali Pražanům poprvé v sezoně všechny tři body. Nedařilo se ani Vsetínu, který na domácím ledě podlehl přerovským Zubrům 1:3.
Svěřenci kouče Miloše Říhy ml. v přímém souboji o desátou příčku na domácím ledě zcela propadli, když opět doplatili na žalostnou koncovku a častá vyloučení. Slavia třikrát skórovala v přesilových hrách, zatímco Berani nedokázali proměnit ani 76 vteřin početní výhodu pět na tři v úvodní třetině. Zlínští vyšli potřetí v letošní sezoně střelecky naprázdno a v tabulce klesli až na dvanáctou příčku.

„Předvedli jsme katastrofální výkon. Zlínským fanouškům se musíme za dnešní výkon omluvit. Náš výkon byl šílený a neuvěřitelný. Více k tomu nemám co říci. Zápas v Přerově měl určité měřítko, v předchozím domácím zápase s Litoměřicemi jsme byli lepším týmem, zatímco dnes byl přístup hráčů absolutně nulový. Nedokážu si vysvětlit, čím to bylo,“ uvedl hlavní trenér Beranů Miloš Říha mladší.

Další kolo je na programu ve středu 11. ledna. Zlín se v Chrudimi utká s Pardubicemi B.

Pondělní utkání Vsetína s Přerovem skončilo těsným vítězstvím hostujících Zubrů 3:1. Valaši museli od začátku dotahovat, když soupeře poslal do vedení Jakub Svoboda. Za domácí ještě v první třetině srovnal Daniels Berzinš, ale na trefu Filipa Dvořáka ze 47. minuty už zelenožlutá družina odpověď nenalezla, navíc Jan Svoboda pojistil vítězství Zubrů v závěru zápasu trefou do prázdné vsetínské klece.

„Na utkání jsme byli dobře připravení i namotivovaní. V první třetině nás bohužel zastavila dvě oslabení a dvě individuální chyby. Trochu to s námi otřáslo. Druhá třetina byla podle našich představ, vytvořili jsme si pět gólových šancí. Právě ve druhé části jsme zápas ztratili, ani jednu možnost jsme totiž neproměnili. O druhé přestávce jsme chlapcům říkali, že rozhodne jedna chyba a musíme být trpěliví. Bohužel, tu chybu jsme udělali a utkání jsme ztratili,“ litoval domácí kouč Jiří Weintritt.

Chance liga, 36. kolo –

PSG BERANI ZLÍN – HC SLAVIA PRAHA 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. min Kern (Klikorka), 37. Všetečka (Šmerha), 39. Žejdl (J. Brož, Klikorka), 52. J. Brož (Kulda, Klikorka). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Zídek, Blažek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. Diváci: 1 285. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 14:13. Bloky: 12:11. Vhazování: 33/69 (48%) – 36/69 (52%). Průběh utkání: 0:4.

Zlín: Huf – Gazda, Talafa, Suhrada, M. Novotný, M. Zbořil, Husa, Riedl – P. Mrázek, Honejsek, P. Sedláček – L. Heš, D. Kindl, T. Pospíšil – Kubiš, Hejcman, J. Ondráček – Köhler, Gago, Z. Sedlák. Trenéři: M. Říha ml., Horák, Horčička.

Slavia Praha: R. Málek ml. – Hejda, Klikorka, Křepelka, Žovinec, Szathmáry, Barák, Němeček – Kulda, Žejdl, Všetečka – J. Brož, Kern, M. Simon – Šmerha, Sklenář, Mrňa – L. Stehlík, Labuzík, Havrda. Trenéři: Tvrzník, Kolařík, R. Málek st.

VHK ROBE VSETÍN – HC ZUBR PŘEROV 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Berzinš (Smetana, Říha) – 3. Jak. Svoboda, 47. F. Dvořák (Jan Svoboda), 60. Jan Svoboda (L. Adámek, Pechanec). Rozhodčí: Skopal, Micka – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Diváci: 2039.

Vsetín: Žukov – Krajčík, Smetana, Jenáček, O. Němec, Ondračka, Říha – Rob, Berzinš, Jenyš – Berger, Klhůfek, Sihvonen – Š. Bláha, Štefka, Hořanský – Vítek, Klímek, Lichanec – Pětník.

Přerov: Postava – R. Černý, Krisl, Hrdinka, Chroboček, Gréč, Němec, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal, F. Dvořák, Okál – Goiš, Macuh, Dobša – L. Adámek, Indrák, Jan Svoboda.