Bike aréna Vsetín se 1. května otevře veřejnosti
Bike aréna Vsetín se 1. května otevře veřejnosti
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV) oficiálně odstartuje v neděli 1. května. Některé z trailů nebo jejich část ale zůstanou po celý letošní rok uzavřeny.

„Na většině trailů probíhá v těchto dnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Traily procházíme a za pomoci fukarů a dalšího nářadí je čistíme tak, aby byly od začátku května připraveny na novou sezonu,“ uvedl Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate údržbu v BAV provádí. „Sezonu v BAV jsme chtěli zahájit již 30. dubna, aby si bajkeři mohli na trailech zajezdit celý víkend, ale v sobotu budou v této lokalitě probíhat myslivecké střelby. Proto jsme termín zahájení posunuli na neděli 1. května,“ doplnil místostarosta Pavel Bartoň.

Bajkerům by v letošním roce mělo být zpřístupněno kompletních pět ze sedmi tras. „Z první etapy BAV jde o modrý trail Hájenky a červený Pytlácký, ze druhé etapy o modrý Trailala, červený Duhový a černý Mraznice,“ vyjmenoval Bartoň a pokračoval: „Zcela uzavřen naopak bude červený trail Trpaslík, který vznikl ve druhé etapě BAV, a horní polovina černého Templářského z první etapy BAV. V obou případech je důvodem uzavření jejich špatný technický stav, který vyžaduje rozsáhlejší zásah,“ vysvětlil místostarosta.

Pode jeho dalších slov se v současné době zpracovává studie úprav trailu Hájenka. „Linie Hájenky vede územím, kde v uplynulých letech probíhala rozsáhlá lesní těžba. Trail kvůli tomu není v optimální kondici. Studie nám tedy zhodnotí jeho detailní stavebně technický stav a navrhne rozsah potřebných úprav, především přemodelaci či přetrasování. Tyto práce bychom alespoň z části chtěli provést v letošním roce, a to za dočasné uzávěry,“ řekl Bartoň s tím, že aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních najdete na webu www.bikearenavsetin.cz, případně na facebookovém profilu www.facebook.com/singletrail.cz.

Michal Horský